Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik program, amely kiírja...

Sancii54 kérdése:

Létezik program, amely kiírja egyes apróbb hardverek fogyasztását? Vagy, egyáltalán olyan oldal, amely ezeket tartalmazza a hardverek adatlapján?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például a ramokra, alaplapra, merevlemezekre, számolgatok fogyasztásokat, mert veszek új hardvert, ha netán kell egy picit nagyobb táp, akkor még most talán be tudom szerezni és ehhez egy részletes fogyasztásösszesítést akarok végezni.

2014. júl. 18. 07:20
 1/6 BM-Striker ***** válasza:
59%

Ezt csak műszerrel lehet mérni.


Becsülni kb. lehet:



Az alaplap a memóroával együtt 40w alatt van.


Egy 3,5-ös 7200-as SATA HDD max 24 W-ot vesz fel azt is csak felgörgetéskor.


Processzornál és videokártyánál nyugodtan számolhatsz TDP-vel.


SSD elhanyagolható.

2014. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Heló!


számos teszt van a neten, amiben állítólagos csodakprogramoakt is tesztelte, meg cosdakütyüket, de a legbiztosabbb, legjobb mód még mindig az - sajnos, nem sajnos -, hogy magad méred meg. A legjobb az lenne, ha a termékekkelkapcsolatbna, amiket megvenénl, néznél videót a neten, rengeteg hardverről van fogyasztással kapcsolatos videó, és elég lehet egy-egy hasonló dolgot összevetni egymással, hogy kielégítő váalszt kaphass.


+ ezen felül ott vannak azon beálíltások, amikkel ha nagyon soakt nem is, de odafigyelve csökkenthető a fogyasztás.

2014. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg csak annyit tudok, hogy a videokártyám, amit veszek és a processzorom együtt 275W-ot fog fogyasztani, van két saját kezüleg berakott hűtő, azokat ki fogom venni, két vinyóm van, procihűtő, lap és ennyi, meg veszek még egy 4GB-s ramot és attól félek, hogy a 400W-os tápom nem lesz elég neki, igazából annak is nagyon örülnék, ha pont elég lenne, mert később veszek egy 150W-al nagyobbat, meg, elég minőségi táp, semmi gond nem volt vele sosem, pedig 3 éve már, hogy megvan, de akárhogy számolok, végső esetben, egy vinyót ki kell vennem
2014. júl. 18. 19:14
 4/6 A kérdező kommentje:
picit utánaszámoltam, elméletileg pont elég a 400W-os tápom :)))) végre egy jó hír! ha a lapot+memóriát 40W-al számolom, akkor is kimarad kb 180+95+48(2xHDD)+40=363 azaz 37W, egy hűtőpropeller, valamint egy egy propis HDD hűtő mennyit ehet? le van kopva sajnos a címkéjük, így nem tudom megnézni pontosan, de sejtem, hogy 12V-ot esznek, előre is bocsánat, az efféle számolgatós elektronikához sosem volt érzékem, ráadásul utáltam magát a tantárgyat
2014. júl. 18. 19:34
 5/6 BM-Striker ***** válasza:
Mond meg, hogy milyen géped van és megbecsülöm neked a max fogasztást (táp pontos típusát mondd meg)
2014. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

intel core i5 2400 3,3Ghz ennek honlapon 95W-ot ír

alaplap Gigabyte H67MA-ud2h

[link]

VGA jelenleg nvidia geforce gt 440 1GB GDDR5, ami 95W-ot eszik, de ehelyett gyüjtöttem egy amd radeon R9 270X 2GB OC kártyára, ami 180W-ot eszik

RAM jelenleg 3DB 1GB-s Kingmax 1333Mhz-s van benne, emellé veszek hosszútávra egy 4GB-s kingmax 1600Mhz-t(belső paramétereit nem tudom), de majd alaplapújítás később lesz

két darab 3,5 SATA 250GB-s vinyó van 7200RPM-esek

a tápegységnél a márkanevet nem találtam meg, valami vörös JL van ráírva, passz igazából, viszont, a tápellátási táblája szerint pontosan 403W-ot szolgáltat, ezenkívül üzemel egy HDD hűtő és egy plusz cpuFAN, amit a videokártya túloldalára fektettem

igazából ennyi lenne, ha a kártya meglesz, alapból úgy fogom tesztelni, hogy ezt a két hűtőt leszedem, ne egye feleslegesen

2014. júl. 18. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!