Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kéne cserélni, hogy a...

Mit kéne cserélni, hogy a flash játékok kevésbé akadozzanak?

Figyelt kérdés

Régi gépem van, újat venni nem tudok, így nem tudom, hogy netezésre, flash-hez, min kéne erősitenem, kevésbé laggoljon.


1. lehetséges válasz: Celeron 2.8-am, kicserélni egy Pentium 4-es proccra.


2. lehetséges válasz: 1 GB ramom van, de tudnék 3,4 gigásra is bővíteni az alaplapomnak hála. (Bár inkább 3 gigára hajaznék.)


Nos, mit lenne érdemes bővítenem, ha csak egyet tudok kiválasztani? Ti melyiket cserélnétek le a helyemben?



2014. júl. 19. 14:14
 1/10 kata kata ***** válasza:
Én a procit cserélném le.
2014. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én még várnék egy kicsit, és ha lenne elég pénzem, akkor kicserélném a procit és beleraknék 4GiB memóriát, de semmi esetre sem 3-at! :-)


Ha nem bírsz várni, esetleg kipróbálhatsz egy linuxot, ha úgyis csak flas-es játékokat akarsz futtatni, az a linuxokon is megy... ...pl.: Puppy, na annak tényleg nem nagy a gépigénye...

2014. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A P4el sem lenne sokkal gyorsabb, az egész gépet kell cserélni, nincs mit rajta fejleszteni, a bele való ddr1 vagy ddr2 ram nagyon drága, csak ráfizetés volna bővíteni
2014. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 csacsi2 ***** válasza:
92%
RAM! 1 GB semmire nem elég manapság! pl.: firefox csak egymaga megeszik esetenkén 700MB-ot...és ez csak egy böngésző.
2014. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

a ddr1 ram nem drága annyira. Betudnék szerezni 2x 1 GB ramot 4000 ft- ért, támogatja az alaplapom.


Azért kérdezem :) a másik meg név szerint egy Pentium 4 3.2 GigaHertzes processzor lenne, kvázi úgy 6 rugóért. De összesen tzezret nem akarok rászánni, annyit már nem ér meg, csak hogy kicsit gyorsabb legyen a gép, azért kérdeztem, mit választanátok.


Eddig jelenlegi állás szerint 1-1. Az első válaszoló procit mondta, csacsa pedig a ramot :) Várom a válaszokat, mindenkit felpontozok.

2014. júl. 19. 16:47
 6/10 A kérdező kommentje:
csacsi* Bocsesz.:)
2014. júl. 19. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:

nem lesz gyorsabb a flash játék a ramtól, azért a prociért pedig sok 6ezer , ha az alaplapod támogatja, akkor valamilyen Core alapu procit vegyél bele, más csak pénzkidobás volna, pl ilyeket :

[link]

Milyen alaplapod van, a leírt 10ezres befektetés is sok volna, nem volna előrelépés sebességben.

2014. júl. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek az árak kegyetlen rosszak. Ez olyan mintha pl 1l coca colát vennél 5000ft ért oylan árszinteket írtál. Használtan egy minimális gép nem lenne sok. Egy intel 775 ös alaplap 4000ft bele egy 2 magos pl e4400 as processzor kb 3000ft 2x1gb ddr2 ram kb 3000ft. Videokártya is kéne az valami alap régi pl 8500gt, 6600gt körüli vidikártya 3000ft. Ezzel máris lett egy olyan géped amit olyanhoz hasonlíthatok mintha a mostani géped egy nyomógombos régi telefon az újgéped meg egy olcsóbb érintőképernyős telefon. Szóval ég és föld a kettő. Amit leírtam azzal már tudnál játszani is régebbi játékokat rendesen tudnál netezni is nem szaggatna. Youtube is menne akár 720p ben is.
2014. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és a régi alaplapod processzorod ramod videokártyád vagy 5000 ret biztos megérhet hátha adna annyit valamelyik környékbeli pc bolt.
2014. júl. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 csacsi2 ***** válasza:

#7 B*szhatod a gyors processzort, ha elfogy a ram (mi ráadásul lassu) minden megáll! Ram eleve nem drága egy régi gépbe. flash játékokhoz meg nem kell brutal processzor.

Sokmindent érdemes lenne kicserélni pl a videokártya gyorsításával sokkal gyorsabb lenne de az is azért mert a videokártya memóriáját használná a rendszer helyett!


lehetőségeket amiket írtak érdemes átgondolni, viszont ram nélkül nem mész sokra!


Nekem 1.5GB van de ez is el szokott fogyni, emellett egy sempron 3100+ 1.8Ghz es processzorral nincs gondom a flash játékokkal! Videokártya szintén nem támogatott hardveresen...

Minden esetre ha processzort veszel, akkor írd le nekem lsz. hogy mennyit segített 1GB Ram mellé!

2014. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!