Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD nem tervez új procit...

Az AMD nem tervez új procit kiadni? Kiszáltak ebből?

Figyelt kérdés
mindenhol olyat olvasok hogy ők már nem adnak ki procikat egyáltalán ez tényleg így van ? ha igen miért ? és akkor már csak videó kártyáik lesznek ? viszont ha adnak ki milyen foglalatra tervezek valami újra ? vagy szerintetek pár év múlva már nem is kapni amd procit csak intel lesz? oO ezt elégé kétlem de mindenki úgy ír róla mintha ez így lenne !

2014. júl. 20. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Minek adták ki az AM1-et . és az Fm2+-t?
2014. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szóval akkor ezekre a felületekre még jönnek procik ? mert mindig mindenki itt megvan halva ha amd-s konfigot raknak össze mert hogy teljesen fejleszthetetlen és aránytalanul gyengék is az árukhoz képest
2014. júl. 20. 13:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Az AM3+ra mondják hogy fejleszthetetlen. Arra nem jönnek procik:-)
2014. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és fm2 + -ra? tudom hogy ott főleg apukat terveznek de pl ott van az athlon sorozat azzal mivan ? nem lesz újabb ?
2014. júl. 20. 14:00
 5/13 halalfalo ***** válasza:
50%

Mert az "erős gamer gépekbe" való AMD processzorcsalád az AM3+-os FX széria. Ebből is a 8320 a legdrágább, ami még "megéri" az árát


bár ez sem.

35 ezer a proci,

normális tuninglap hozzá pl. ASUS M5A97 EVO R2.0 még 25 ezer,

húzáshoz egy 10-esért kapsz már egy értelmes hűtőt.


35+25+10 = 70 ezer

70-ből pedig jobban járunk egy MSI H97M-G43 és i5-4460 kombóval és gyári hűtővel.


Szóval a 8320 sem éri meg. Vegyük pl. a 6300-at:

Egy I3 elveri játékokban.


Szóval ez sem éri meg jelenleg.


6300 alatt meg egyre rosszabb a helyzet.



Nézzük a másik ágat:

FM2+


Itt vannak az APU-k, amiből van több mint 40 ezres példány is. Nem tudom, kinek éri meg, de egy 20 ezres proci 20 ezres videokártyával jobb vétel, mint 40-ért egy egybeépített proci és videokártya.


Ebben a foglalatban ami megéri esetleg, az az

AMD Athlon X4 760K.

Állítólag erre a foglalatra még jönnek procik.



Szóval, az AMD-nek össze kéne kapnia magát, mert egyre jobban le van maradva az Intelhez képest.

2014. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
pont ez érdekelne az fm2-es platform mert haveromtól szereztem ingyen egy 760K-t és most ez van így a gépemben és érdekel hogy a jövőben van e esély ezen a platformon fejleszteni :D de szóval van gondolom azt nem tudod mikor jönnek erre a részre új proci ami nem apus ? nah de köszönöm !
2014. júl. 20. 14:07
 7/13 P.O.C. ***** válasza:
50%
Nem azért húzzák itt le az AMD -t, mert bármi baj is lenne vele, hanem azért mert már ár/érték arányban se tudja felvenni a versenyt az Intel -el. Régen, legalább ez az illúzió megvolt, de most már ez se (lásd indokolatlanul drága FM2+ APU -k). És ezen a hangulaton, az AMD stagnálása sem segít, hogy még pletyka sincs arról, hogy ez az állapot egy kicsit is változni fog a közeljövőben.
2014. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Engem személy szerint csak az állandó foglalat váltás zavar.
2014. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
értem úgy olvastam hogy januárban jönnek az új "kaveri apuk" és új dolgokat januárba akarnak bedobni ebbe sincsen túl sok remény ?
2014. júl. 20. 14:14
 10/13 anonim ***** válasza:

az AM1 úgy tudom a laptop kategóriájú gépek proci foglalata.

az FM2+ pedig az FM2-őt váltja de szerintem túl korai volt ez a váltás , az FM2 nem élt 2 évig sem.

Ugyanúgy mint az FM1 platform, az is kb 1,5 évig volt érvényben.

Az APU mánia az AMD-nél az FM1-el kezdődött 2011-ben?

azóta eltelt 3 év és már a harmadik proci-foglalatot találják ki. Lehet hogy az FM2+ sem ér meg 2 évnél többet?

APU fejlesztése a jövő az AMD szerint.

Énszerintem ebbe pedig bele fognak bukni.

Nem tudnak olyan APU-t gyártani ami processzor erőben egy i5-ös szintjét hozná egy 30-40.0000 forintos videokártyával egybeöntve. Mennyi lenne az APU fogyasztása? 200-300W? Mennyi lenne az ára? 80.000 FT?

Az APU a rendszermemóriából használja az igp-hez a RAM-ot. A rendszermemória ma DDR3 . Ma a játékos kártyák DDR5-öt használnak. Várható , hogy érkezik a DDR4 , persze drága lesz egypár évig, és itt ismét foglalatváltás lesz (talán FM3?) és gondolom a jövő APU-i megint-csak elhitetik a vásárlóval, hogy ez milyen jó játékra...Pedig pár év múlva már 4K lesz , a Full HD már elfelejtett felbontásként fog a történelembe vonulni.

Szóval az APU vonal nem tudom kinek készül...játékosoknak biztosan nem.

Viszont ha az AMD az APU-ban látja a jövőt akkor nem a játékosokra gondol, hanem arra, hogy mindenkinek legyen egy számítógépe amin tud Youtube videót nézni, böngészni, Office-t használni.

Az AMD gyárt videokártyákat is külön ugyebár, hiszen megvette az ATI-t.

tehát nem érdeke erős igp-s APU-t gyártania, mert akkor nem fogják venni a VGA-it. Processzorerőben az Intel alatt vannak, VGA erőben az Nvidia-val egyenlőek.

Mi lenne ha az AMD felvásárolná az Nvidiát is? :DD

Egyeduralom vga fronton.


Am3+ fronton azt mondják már elavult foglalat....

Mégis megvan, nincs más alternatíva itt...de el fog tűnni? Lesz helyette másik foglalat csak procikra?

AM4?


Nem látunk az AMD fejébe, nem dolgozunk ott, amúgy is üzleti titok amit a fejükben forgatnak, egy a biztos, minden évben megnövelni az előző évi profitot.

És ennek mi felhasználók látjuk kárát :))Belőlünk élnek...

2014. júl. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!