Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt az alaplapot ki tudom-e...

Xbite kérdése:

Ezt az alaplapot ki tudom-e cserélni egy másikra?

Figyelt kérdés

Ez a mostani

[link]

ezt szeretném kicserélni egy ilyenre

[link]

4 magos 2.6-os processor lenne benne.

Mekkora táp kell neki mert lehet az is cserélve lesz?



2014. júl. 21. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha procit és memóriát is cserélsz. De nem érdemes 775-re építkezni, inkább mondd mi kéne, és mennyit költenél rá, aztán kitalálunk valamit.
2014. júl. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van.

A mostani alaplapod egy Socket 754-es AMD processzorokat befogadó alaplap amiben DDR1-es RAM-ok vannak

Ki akarod cserélni egy LGA 775 alaplapra amibe Intel processzor való és DDR2-es RAM.

Szóval ha cserélni akarod az alaplapot akkor procit és memóriát is cserélned kell.

De nagyon elavult gépről akarsz elavult gépre fejleszteni?

Ha már mindhárom fő alkatrészt cserélned kell, akkor olyan alaplapot vegyél amibe DDR3 memória kell. Ez a jelen

2014. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Igazából nem akarok sokat rákölteni. Csak arra kéne hogy régebbi játékokkal tudjak játszani. Olyan alaplap kellene amin van ata 133 mert ilyen a HDD-ém. És az mit jelent hogy Dual Channel DDR/DDR2 memory technology?
2014. júl. 21. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy DDR2-t és DDR-t is tud kezelni. Szóval bele tudod rakni a DDR1 RAM-ot is, én az előbb a DDR2 után már nem olvastam, hogy mit ír.

Jó lenne ha leírnád, hogy most milyen alkatrészek állnak rendelkezésedre, és mennyit költenél rá.. Mert szerintem ez így nem lesz jó. Régi játékokhoz kapásból értelmetlen négymagos procit venni, mert csak 1-2 szálat használnak ki.

2014. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyszerre is bírja kezelni a DDR DDR2-es ramot vagy külön külön? Kb 20000 ft lenne erre a célra, de ebből még lejön egy DVD író ára. Egy 400 wattos tápom van. 1.5 gb DDR 1-es ram. 250 gb HDD ami ata 133 csatlakozójú. És van egy Gigabyte HD 4550 512mb videokártya.
2014. júl. 21. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:

vagy csak külön ddr1-et használhatsz, vagy csak külön ddr2-őt.

A két típust nem keverheted!


- Dual Channel DDR/DDR2 memory technology*

*DDR2 and DDR are supported separately

2014. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A HDD árából tudsz venni egy ugyanekkora SATA-s HDD-t használtan.

A DDR1 RAM-ok árából is nagyjából kijönne 2GB DDR3.

SATA DVD író használtan van 2000Ft-ért.

A 400W-os táp elég lenne, de ha valami Codegen vagy hasonló, inkább vegyél egy használt FSP-t, egy 300W körüli bőven elég 3-4000 Ft-ért.

H61-es alaplap van 5-6000 Ft-ért, bele egy G540-es proci szintén ugyananyiba kerül.


Szerintem ez így jobb megoldás lenne, mint a 775-re építkezni.

2014. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Még meggondolom hogy lenne a legjobb.
2014. júl. 21. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!