Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC szerelésnél figyelni kell...

PC szerelésnél figyelni kell a "statikus töltésekre"?

Figyelt kérdés
Sok videóban láttam hogy amikor kivennék a dobozból a videókártyát,valami karkötőt feltesznek kezükre,amit a gépházra "csatolnak",mi ennek a neve?

2014. júl. 21. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt egy rövid leírás és itt rendelhetsz is : [link]


[link]

2014. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Antisztatikus csuklópánt/karkötő, ilyesmi néven keresd.


És szerintem nem a gépházhoz kell csatlakoztatni, mert ha kihúzod a tápkábelt (én mindig kihúzom), akkor semmit nem ér. Ugyanis földelni kell magadat, ezért például egy radiátorhoz kéne csatlakoztatni... Vagy a konnektorban lévő földeléshez, bár azt azért csipesszel/csiptetővel nem piszkálnám...

2014. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és vannak antisztatikus kesztyűk is, én olyat akarok majd venni valamikor...

Nekem használhatóbbnak tűnik...

2014. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az az antisztatikus kesztű nem is rossz :)

Ment a zöld kéz mindenkinek :)

2014. júl. 21. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja kell figyelni de nem nagyon használják.Legtöbben simán összedobják a gépet ilyen szarságok nélkül és baja nem lesz ha csak nem dörzsölted mondjuk a talpad már fél órája egy szönyeghez.
2014. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Egy egyszerű gumikesztyű is tökéletesen megteszi.
2014. júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szereltem már én is össze nem egy gépet, én se használtam soha ilyet. Ha nem dörzsölöd a talpad meg a tenyered fél óráig valami műszálas takaróba, akkor nagyon nagyon kicsi az esélye annak, hogy akármi baja is lesz.

Én is gumikesztyűt szoktam felvenni, abban lehet normálisan dolgozni, nem idegesít, hogy ott lóg valami a kezemen, meg nem is kenem magam össze hűtőpasztával.

2014. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is csomó gépet raktam már össze ilyen antistatikus cuccos nélkül úgy, hogy nem fogdostam össze az alaplapot és előtte hozzáértem a radiátorhoz.
2014. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!