Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Proci : AMD A10 5800k Videókár...

Bialkó.Dénes kérdése:

Proci : AMD A10 5800k Videókártya: R9 270X Monitorom: 1680x1050 (LG) nos a kérdésem azlenne hogy cpu vagy vga limitem van? Mert ez már régóta furdal engem, mert szerintem a videókártyám nincs kihajtva 100%-osan

Figyelt kérdés
Példának az Assassin's Creed 4-et tudom felhozni: 1680x1050 és minden maxra húzva kivéve élsimítás ha vsync-bevan kapcsolva akkor 30fps a fix néha lemegy 28ra kb ha a vsync-et kikapcsolom akkor felmegy 40-50-60ra is de van ahol leesik 20ra az fps-em ingadozik de amikor az 1680x1050-t meghagytam és a beállításokat levettem mindent a legkissebbre akkor 60volt a fix mindenhol nemkellett volna 60felé mennie ? vagy ebbe most a monitor szol bele ? a képfrissítéssel vagy a proci hogy az gyenge a vga hoz ?
2014. júl. 21. 15:54
 1/9 soccerway ***** válasza:
cpu limit lesz. de megnyitod a feladatkezelőt játék közben és ki is derül.
2014. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A10 5800K APU összepárosítva egy R9 270X-el?

És mi van a HD7660D-vel ami bele van integrálva az APU-ba?

Csak nem kevés volt játékra és venned kellett egy normális videokártyát?


Na de félretéve az élcelődést.

Gondolom most 3.8 GHz-en megy a procid.

Indíts ezen az órajelen egy játék tesztprogramot és jegyezd fel az eredményeit.

Majd emeld meg a procid órajelét 4.1,4.2-re

Futtasd le a tesztet ismét.

Ennyit tehetsz: vagy sokkal jobb lesz az eredmény (és akkor procilimited van) vagy nem tapasztalsz jelentős változást .

2014. júl. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
karácsonykor vettem a gépet akkor videókártyára nemvolt pénzem ígyhát úgygondoltam hogy veszek egy APU-s procit hogy addigis legyen valami amivel tudok játszani elég is volt egy kis ideig a low beállításokon tudtam is játszani de mikor meglett az r9 270x onnantol már nemhasználtam az apu-t és most procicserét akarok lehet az megoldaná a problémát mert ennek az r9 270x-nek full hd-ban kellene teljesíteni elégjó eredményt 50-60fps-eket és én még most nemis full hd-ba hanem csak 1680x1050en játszok HD ready-ben és így nemhozza a fixet... szerintem az apu-s cpu nempasszol hozzá már így későn de rájöttem
2014. júl. 21. 16:17
 4/9 A kérdező kommentje:
meg ugyebár ha lejjebb veszem sőt minimumra vettem a sok beállítást mindent kikapcsoltam és akkorsem volt 60fps fölé menni akkor a cpu csak 60fps-t bír vagy ez most a monitor képfrissítése miatt van és azért nembír feljebb menni az fps ?
2014. júl. 21. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:

v-sync-et kapcsold ki.

az arra való, hogy ne engedje az FPS-t feljebb menni a monitorod képfrissítési frekvenciájánál.

Ha a monitorod 60Hz-en megy akkor bekapcsolt v-sync-el maximum 60 fps-ed lesz. Több nem

2014. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ööö kedves válaszoló hasznos választ írtál nekem köszönöm nos még aztkérdezném meg hogy én 3D FULLHD LED tv-t akarok venni ha annak a képfrissítési frekvenciája 200MHz akkor 200fpsem is lehet ?! vagyis akkor az fps a képfrissítési MHz-töl is függ ?! meg hogy a tv-kben van input lagg hogy mennyi azaz input lagg ami elfogadható és nemészrvehető ? mivel tv-röl szeretnék játszani FULL HD-ban az ágybol mert már fáradt vagyok munka után beülni a gép elé
2014. júl. 21. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:

ezt olvasd el :))


[link]


Igen lehet 200 fps-ed egy 200Hz-es tévén, de ahhoz az is kell , hogy a gépedben levő videokártya is ki tudjon izzadni az adott játékból 200 vagy a fölötti fps értéket

2014. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és a TV-kben az input laggal mi a helyzet ? melyik az az érték tv-nél input lagg ami a legkevesebb és nemlehet észrevenni ? mivel minmár mondtam tv-re szeretném kötni a pc-met és ágybol szeretnék játszani
2014. júl. 21. 16:55
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


kénytelen vagyok linkelni, mert sokkal jobban elmagyarázzák mint én, de ezekre te is rá tudsz keresni.


Én úgy tudom, a TV-k input lagg-ja általánosságban nagyobb mint monitoroké. De lehet, hogy rosszul tudom.

2014. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!