Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy TL-WDR3600 routerem,...

Van egy TL-WDR3600 routerem, amire lehet usb-s pendrive-ot dugni, amit elvileg wifin keresztül el lehet érni. Hogyan lehetne exFAT fájlrendszerrel is működésre bírni?

Figyelt kérdés
Ha exFAT fájlrendszer van rajta, akkor nem látja, ha sima FAT akkor igen.

2014. júl. 22. 15:52
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Ez ellen nem sok mindent tehetsz, ha csak a TP-Link nem ad ki hozzá egy új firmware -t, ami tudja az exFAT -ot.


Ha okosítod a routert OpenWrt -vel, akkor nagyobb esélyed van erre. Viszont ez kezdőknek nem ajánlott, mert könnyen téglát lehet belőle csinálni és a garancia se lesz rá érvényes.

2014. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de a TP-Linknek még a honlapja sem elérhető nekem. Semmit nem tudok erről az eszközről elérni, hogy van-e hozzá firmware vagy sem. Egyébként meg hogyhogy nem tud exFAT.ot, ami aleginkább platformfüggetlen és korlátozásmentes fájlrendszer.
2014. júl. 22. 19:26
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


itt megtaláltam a lehetséges firmware-eket, de nem látom, hogy valamelyik jó lenne nekem, nem írnak az exFAT-ról, most honnan szopjam? ha nem írnak, akkor biztos nem tudja? de egyébként azt sem látom sehol, hogy mi az, amit hivatalból tudnia kéne! ezt hol találom meg?


És ha ez nem működik sehogyse, akkor tud valaki olyan routert ajánlani, amelyik felismeri az exFAT-ot? létezik ilyen?

2014. júl. 22. 19:56
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Ez van a kézikönyvbe:


"File System - The file system type on the partition can be FAT32 or NTFS"


Sehol nem írnak exFAT -ról, nem támogatja sajnos. Nem tudom melyik router támogatja, de kívántságból megnéztem egy felső kategóriás 40 ezer forintos Asus routert (RT-N66U) kézikönyvét és abba se írnak semmit semmit az exFAT -ról. Nem olyan népszerű ez a fájl rendszer szerintem, mint te gondolod. Kell még neki egy kis idő, hogy elterjedjen. Konvertáld át NTFS -be a vinyót.

2014. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem tudom átkonvertálni, mert használni szeretném Windows, Linux és OSX alatt is, és korlátozás nélkül. Összesen 5 terás vincsim van, amiket mint átraktam exFAT-ra mert ez volt az egyetlen megoldás. Bosszantó, hogy exFAT-ot nem tud, de akkor visszaviszem a boltba, mert ez nem volt rajta adobozon, jó lenne ha létezne más, ami tud, vagy NAS-al megoldható?


egyébként hol olvasod, amit olvasol, mert én sehol nem találtam ezt az infot

2014. júl. 22. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!