Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan megoldás,...

Létezik olyan megoldás, amivel egy exFAT-os külső vinyó wireless módon megosztható?

Figyelt kérdés
wifi-s usb-s routerben vagy NAS-ban gondolkodtam, de kiderült, hogy a számtech boltban senki nem tud ajánlani olyant, amelyik tud exFAT-ot kezelni, pedig azt hittem alap, hiszen ezt minden oprendszer tudja jól, az összes többivel ellentétben. Na mindegy, maradjunk a kérdésnél!

2014. júl. 23. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Home Serverrel biztosan megoldható, de egyrészt ez nem túl energiahatékony, másrészt drága is.

Van valami különösebb oka, hogy exFAT-et akarsz merevlemezen használni? Ezt pendriveokhoz, memóriakártyákhoz fejlesztették ki, merevlemeznél nincs sok értelme, és sérülékenysége miatt nem tudnám javasolni. NTFS-t minden okosabb router illetve NAS támogatja, és Windowson kívül a Linux, OS X is képes kezelni. Mondjuk ha fontos a sebesség, routerről lemondanék, 10 MB/s alatt marad a lemezkezelés sebessége egy jobb routeren is.

2014. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én használom Linux és OSX alatt is és más megoldást nem találtam rá, ezt már végigjártam, miért lenne sérülékeny?
2014. júl. 23. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert nem naplózó fájlrendszer. Ha beüt valami - pl áramkimaradás, rosszul érintkezik meghajtó - akkor adatvesztés léphet fel. Nem hiába naplózik az NTFS, HFS+, ext4, és az összes manapság használatos operációs rendszer alapértelmezett fájlrendszere.

OS X és Linux NTFS-3G-vel képes írni is az NTFS meghajtókat.

2014. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és az ingyenes?
2014. júl. 23. 22:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a linux rendszergazda nem én vagyok, és egyébként is olyant szerettem volna, hogy bárhova viszem, tudjam használni, ne kelljen telepítenie a gép tulajdonosának, hogy használni tudjuk
2014. júl. 23. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!