Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új vagy használt alkatrészekbő...

Új vagy használt alkatrészekből éri meg inkább összerakni egy pc-t?

Figyelt kérdés
Össze szeretnék dobni egy gépet, csak nem tudom, hogy inkább minden új legyen benne vagy keressek pl. hardveraprón használtat amire van még azért garancia?

2014. júl. 24. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merném kockáztatni a használtat,mindenből újat vennék,mondjuk vannak jó termékek garanciával.
2014. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
új
2014. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénzed, akkor újból, ha nincs, akkor új-használt vegyesen. Merevlemezt, optikai meghajtót, tápot én nem vennék használtat, a RAM meg nem sokkal olcsóbb és nem árt, ha van rá garancia.


Alaplapot érdemes újan és akkor már többet szánni rá, az befektetés a jövőbeli fejlesztésekre nézve. Kivéve, ha a keret annyira megköti a kezed, hogy kénytelen vagy halott platformra áldozni. Proci viszont mehet használtan, azok úgy is megbízhatók. Videokártyát csak kipróbálási garanciával és alapos stresszteszttel.


A garanciás használt cucc kicsit bonyolult, általában névre szóló számla van és csak az eredeti vevőn keresztül lehet érvényesíteni a garanciát.

2014. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
76%

Ez szerintem teljesen attól függ, hogy kitől veszed. Én vettem használt procit, működik, jó volt az eladó pontozása vaterán. Bátyám alaplapot, videokártyát, tápot vett haverjától használtan, és semmi baja nincs.


Három dologgal verhetnek át:

- eleve hibás az alkatrész, és tudják

- az alkatrész életkora

- gamer gépben volt az alkatrész, és húzták, így sokkal hamarabb elhasználódik


off:

@gyakorivalasz2 :

A befektetés/beruházás valami olyan, ami egy bizonyos idő után megtérül, mert folyamatosan hasznot hoz, mint pl egy üdítős automata. Egy számítógép alkatrész egyáltalán nem ez a kategória, az csak amortizálódik, szóval egy egyszeri - rossz esetben többszöri - kiadás, semmi több. Sajnos az ilyesmit (nem véletlenül) nem tanítják az iskolában, sőt szándékosan mossák is az emberek agyát a hitelcégek, ezért is van ennyi eladósodott ember az országban...

2014. aug. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A számítógép alapvetően egy munkaeszköz, aminek az ára a vele végzett munka során meg tud térülni az ára. Az mondjuk más kérdés, hogy itt 99%-ban hobbicélra vásárolnak.
2014. aug. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!