Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy gép 1 pillanatnyi áramszün...

Egy gép 1 pillanatnyi áramszünetet sem bír ki hogy ne kapcsolódjon ki?

Figyelt kérdés
a tápom fsp raider 550

2014. júl. 25. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha nincs áram nem tudsz működtetni egy gépet,ezért találták ki a szünetmentes áramforrást (UPS)

2014. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és egy olyan mennyibe kerül 550 W-os ?
2014. júl. 25. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért azis idő, míg a szünetmentes tápegység érzékeli, hogy nincs áram, és elindítja magát. Az állítólag 5-10ms-os idő, és ugyanúgy tudod folytatni a munkát, szóval azért egy nagyon kis időt kibírnak áram nélkül.
2014. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vannak például.

De egy 550W-os tápegységhez azért elég meredek már szerintem...

Így értem: ha például kb. 500W-tal terhelik a hardvereid, akkor egy 80%-os hatásfokú tápegység, 625W-ot vesz fel kb. a hálózatról... Tehát legalább akkora teljesítményű szünetmentes táp kell elé...

2014. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jah, és elvileg az sem mindegy, milyen tápod van... Most nem nézek utána az FSP Raider 550-nek, bocs...


De:

- a hálózati feszültség szinuszos (váltakozó áram)

- a szünetmentes táp pedig egy akkumulátorból (egyenáram) állít elő valamilyen (pl. négyszögest) váltakozó áramot, ami nem biztos, hogy teljesen ugyanolyan, mint a hálózati (szinuszos)

- tehát ha a tápegységnek mindenképpen szinuszos áram kell, akkor gáz lehet vele...


[link]


Itt meg szerintem az Online egyértelműen a legjobb...

- nincs gon az átváltással

- mindig szinuszos

2014. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!