Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD 4870 vga 1GB GGDR5 probléma...

Soneek kérdése:

HD 4870 vga 1GB GGDR5 probléma. Miért csíkoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vásároltam egy konfigot jó áron használtszámtekcucc boltban. A következőket csináltam:

-konfig összerakva

-bios beállítva

-win7 64 bit (jogtiszta) frissítésekkel driverekkel telepítve

-játékok telepítve


Játszok (OUTLAST), figyelem a hőmérsékletet, mely azt mutatja, hogy alapból 48-52 fok, játék közben 77 a max ami ebben a hőségben nem csoda.

jön a hang: ebéd... játékból kiléptem (kb 20-25 percet játszottam).

ebéd után mondom folytatom a játékot. Kékhalál fogad szétesett képernyővel. mondom mi a F...? :O gép kikapcs, közben érezhetően hőség áradt a nem éppen melegedésre hajlamos és szellős AeroCool Engine II házikómból. oldal le volt véve, így kézi tapintással állapítottam meg hogy valami nem oké.

visszakapcsolom a kicsikét... első kép ahol írja a dolgokat tökéletes... Windows betöltésekor már szétesik a kép.

második próba: BIOS... 3 perc alatt a bios képe is szétesik... KIRÁLY :@

kártya kihül... pasztázzuk meg... (mx4) hiba marad...

gondolom beszélnünk kell a tápról: Chieftec GPS550AB A DE! próbáljuk ki másik táppal... szerelgetek, kicserélem egy COOLERMASTER GX 650W RS-650-ACAA-D3-re. gép be.. nincs csík... betöltés... nincs csík... benn vagyunk Windowsban... nincs csík. nyitnék egy ewerestet, navigálok a programjaim között..... hát becsíkoz... rá 1 percre kékhalál. másik lappal szintén. valaki mondja meg mi ez az AMD\ATI valami, mert megőrülök. :(


a konfig nem egy izom, ideiglenes gép

-Gigabyte GA-MA770-UD3 alaplap

-AMD Phenom II X4 940 3.00 GHz processeor

-Kingmax 2x2 GB DDR2 1066 MHZ

-tápot írtam

-meg ez a "zafír 4870"


Nem olyan válaszokra van szükségem hogy "VEGYÉÉÉÉ MÁSIKAT" meg ilyesmi, holnap úgy is veszek, csak mégis bosszant hogy kifizetek x összeget, és 1 nap alatt gallyra megy.... (ja.. nem cserélik, mert használt... egyszerűen ötletek kellenek, hogy mi lehet, lehetett a baj.

köszi



2014. júl. 25. 23:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Drivert felraktad?
2014. júl. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Kéne rá egy jobb hűtő.
2014. júl. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Budwa válasza:
Ha boltba vetted, garanciába vidd vissza. Ha ilyen magánszemélytől vetted, verd ki a balhét, hogy egy nap alatt alig használtad és tönkre ment. Ha a kép csíkoz, az nem driver hiba, az hardver hiba lesz. Ez biztos, nekem is ez volt. Ahogy bemelegedett játék alatt meghalt a kép, csíkos lett minden. Driver hibánál nem csíkos lesz, hanem fura színei lesznek a képnek, max villog.
2014. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Budwa válasza:

Olyan nincs, hogy nem cserélik mert használt. Mindenre adnak egy pár nap garanciát, főleg ilyen teszt garanciát ha használt is. EGy nap az belefér bőven a tesztbe. hívd őket fel és panaszkodj vidd vissza, nézzék meg az ő gépükben. Ennyi

ki fogják cserélni, ha nem hagyod magad

2014. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Budwa válasza:
Mindenképpen minél előbb keresd őket fel és jelentsd be a hibát, hogy tudjanak róla. Írj nekik emailt, abban benne van az időpont is mikor küldted el és írásos bizonyíték arra, hogy rossz a videókártya. számla remélem megvan, mert anélékül esélytelen is bármit csinálni. Én melesleg egy használt autó motort vettem számla nélkül, de addig hivogattam, addig írtam emailt, utóbbi már kicsit erőteljesebb volt, de vissza adta a vételárát és az 85.000 Ft volt. de igazából ez is csak rámenősség kérdése, semmi több.
2014. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Driverrel, anélkül is csíkoz, de ez vagy vga memoria vagy gpu érintkezési hiba.

mindenképp jelzem az eladónak hogy ez a helyzet, de nem sok esélyt látok a cserére.

ha nem sikerül kicseréltetni, max megsütöm, vagy 2000 forintért újragolyóztatom.

GAMING szériás vga, a hűtő teljesen jó hőcsöves Artic cooling, azzal nincs baj....

2014. júl. 26. 11:16
 7/23 Budwa válasza:
Látod, ugyan ezt mondod te is, hardver hiba. Megkérdezhetem, hogy mennyiért vetted ezt a videókártyát? Mert ha nem akkora összeg, akkor szerintem hagyd a francba. Érintkezési hiba ilyen eszköznél hamarosan tönkre fogja vágni a memóriát, vagy a GPU-t, hanem tönkre is vágta már. Hiába forrasztgatod újra (gondolom arra gondoltál a golyózásnál), akkor se fog működni szerintem. Ezeket nem lehet javítani már. Felesleges. Vidd vissza és verd ki a balhét normális hangnemben, de kitartóan. Használt cucc, de nem azért veszed, hogy egy napig használd. Ezt hangsúlyozd többször. Mert ha egy hónapig megy, akkor azt mondom, hogy peches vagy, így jártál, de ez a kártya nem nálad romlott el. Ekkora peched nem lehet. a lényeg, hogy normális hangnemben, de kitartóan kell reklamálni.
2014. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Budwa válasza:

Hamár bios betöltésnél is szar, akkor az javítva lett, de mivel ezeket már nem lehet javítani és gondolom melegedés hatására ez a javítás is felengedett.

mellesleg ezzel a géppel nincs semmi baj, egy kis ram nem ártana már bele, mert ma már 4 gb szinte alapkövetelmény és egy jobb játékhoz nem árt több is, de processzor kiváló mindenhez, elég jól ki tudja hajtani a kártyákat a 4 magjával. ráadásul húzható is. nem tudom mennyi cache van benne, régi proci az biztos.

2014. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

konkrétan 25k volt az egész (mondtam jó ár:))

van értelme a reballnak, az csak egy frissítő ónozás. egy hd 3870-es karit 2 éve bedobtam a sütőbe, azóta megy egy haveromnál.... tudom nem garancia, de ha nem cserélik ki, akkor ez lesz a sorsa :)

2014. júl. 26. 12:02
 10/23 Budwa válasza:
próbáld meg, ezt a reball-t amit te mondasz, bár én még nem hallottam róla semmit, de ha olcsó, akkor próbáld ki. Annyit megér. De előtte mindenképpen bolt legyen. mellesleg én biztos nem vettem volna használt számítástechnikai cuccot.
2014. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!