Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melegedés tekintet...

HUN_Sector kérdése:

Szerintetek melegedés tekintetében még járható út ez a mini-itx konfiguráció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régóta rágom már ezt a témát, de örülnék, ha szakértői szemmel is véleményezve lenne a dolog. Én is, mint sokan mások nagy gépről indultam (aerocool aeroengine II), majd következett a htpc-be való építkezés (aerocool m40), s most újra méretet váltanék.

Visszatérő kérdése az embereknek, hogy minek a mini-itx konfig? Mert kihívás, élvezet és nem utolsó sorban esztétikum. Ám miniatűr körülmények között már másképp alakul sok minden, ezért is kérném ki pár olyan topictárs véleményét, akik dolgoztam már mini-itx konfigurációkkal)


Az alábbi összeállítást terveztem el:


Az alap ez esetben a gépház, mivel ez határozza meg az alkatrészek méretét is.

- Xigmatek Nebula (a ház már úton van, teljesen megfogott)


Ehhez alaplapok közül a következő Mini-itx deszkát szemeltem ki. Fontos a Wifi képesség, a DDR III-as memóriakezelés és a SATA III-as csatlakozók megléte.

- Gigabyte GA-F2A88XN-WIFI (27090ft)


AMD párti vagyok, az alaplap kiválasztásánál a processzorok ára mellett ez is szerepet kapott. A processzor FM2+ foglalatú kell, hogy legyen. Erre a következőt néztem ki:

- AMD A8-6500 Dobozos (65W, 4 mag, 3,5-4,1 Ghz) (25080ft)

(ha a gyári hűtő elégtelen, maximum 8 cm magasságú hűtés szerelhet annak a helyére)


Memóriából 2 slotot tudok kitölteni, ezért 2*4 GB ramot szereznék be. Itt a legfontosabb az ár volt.

- 8GB 1600MHz DDR3 RAM Crucial Ballistix kit CL9 (23090ft)

vagy

- Corsair DDR3 1600MHz 8GB VENGEANCE KIT2 CL9 (24050 ft)


Tárolóból 2 db Samsung EVO 128 gigás SSD lesz benne, ezek már rendelkezésemre állnak a mostani gépemből.


A videókártya sarkalatos pont, mivel játékra lesz főleg. Ezért a következő erős, ám mini (<175mm)kártyák jöhetnek szóba, melyek elérhető áron kaphatóak:

- MSI R9 270X (58000ft)

- GTX 760 (68000ft)

Teljesítményét tekintve, hasonló árfekvésben van e jobb, hatékonyabb?


Tápegységek közül egy nevesebb, moduláris eszközt szemeltem ki:

Thermaltake SMART SPS530MPCBEU 530W (16190 ft)


A tesztek alapján az MSI kártyája 60 fok körül megy teljes terhelés alatt (Far Cry 3). A CPU 65 wattos. A szellőzés a gépházban úgy van megoldva, hogy alul lyukacsos a talapzat, ott áramlik be a friss levegő, míg hátul egy 12 centis ventilátor fújja azt ki.

Mi várható melegedés tekintetében szerintetek? A tápegység, cpu, vga tudja e majd tartani a megfelelő üzemi hőfokot a házban, túlmelegedés nélkül?


A véleményeket előre is köszönöm.



2014. júl. 28. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

procinak x4 760k

videokártya:sapphire r9 270x

2014. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lajtai László ***** válasza:
Üdv. Nagyon tetszik az elgondolás. Nekem is volt hasonló konfigom, de én akkor intel 2120T procit szereltem bele. Amit megfontolnék a helyedben az egy kisebb 80+ gold szintén moduláris táp.
2014. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy olvastam, hogy a mini-ITX lapok hivatalosan 95W TDP-ig kezelik a procikat, a 760K (ezt én is néztem már) pedig 100W-os.

Illetve a javasolt Sapphire R9 270X-ből nem látok 17,5 cm-nél rövidebb verziót. Ha találtál, egy linket dobj hozzá kérlek.

2014. júl. 28. 14:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi Laci a javaslatot. Minden ATX méretű tápot kezel, de ez egyébként egy rugalmas összetevő, így ez még változhat. Észben tartom majd ;)
2014. júl. 28. 14:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor ajánlom a g3420 és azt hittem hogy a sapphire kisebb lesz bocsánat.
2014. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor GTX 760 legyen (ne kövezzetek meg egy pillanatig), létezik az Asus "Mini" verziója, ami direkt ilyen konfigba való.
2014. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elgondolás nekem is tetszik, de már a konfig belseje annyira nem.

Az általad kinézett APU nem való VGA mellé. Én megfontolnám egy Intel konfig vásárlását. Fogyasztása kicsi, és teljesítményben erősebb, mint az általad kinézett APU, ami hangsúlyozom, hogy nem jó választás!


Inkább így venném: i3 4150, + R9 270X, ha tényleg befér a házadba az a vga.

Tudom, hogy az i3 nem a legeslegjobb ár/érték arányú proci, de alig drágább, mint az általad kinézett apu, mégis jóval erősebb.

Tápegységből pedig ha lehet, akkor én egy moduláris tápot keresnék, így nem lenne a házad fele tele kábelekkel.

Ramból én nem kit-et választanék a 2 ram slot miatt, szerintem az sosem baj, ha van egy hely szabadon, és mivel vga-t fogsz használni, így nem számít a dual channel olyan sokat, illetve így simán elég egy 1333-1600mhz-s darab.


Egyébként tényleg tetszik az elképzelés, én is Mini ITX konfigot akartam építeni, de végül mATX lett belőle, amit azóta is bánok.

2014. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es: Köszönöm a választ, igazad van ram ügyében. Egy 8 gigás Kingston Hyperx 10 év garival 21500 és még marad hely a bővítésre is. Valahogy elsiklottam efelett és leragadtam a 4 gigás kiteknél.


A processzorral kapcsolatban fenntartásaim vannak az intellel. Mégiscsak két mag, nem 4, vagy több. No meg hát igen... az ára ugyebár meredek az intel prcesszoroknak. Bár tény, több lapka készül hozzá, mint amd-hez.


Tápból modulárisat választottam már alapból, nem szeretnék kábeldzsungelt, mint a htpc-mben :)

2014. júl. 28. 18:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt vedd figyelembe, hogy AMD-nél nem ugyan azt jelenti a 4 mag, mint az Intelnél.

Jóval erősebb az i3, mint az általad kiszemelt APU, ami amúgy sem jó választás, főleg akkor nem, ha Vga-t is akarsz rakni mellé.

Ha mindenképpen AMD-t akarnál, akkor egy Athlon 760k lenne a jó választás, de akkor azt meg a lapok nem támogatják ezek szerint.

Én maradnék az Intelnél. Igaz, hogy az i3 4150 nem a legjobb ár-érték arányú cpu a piacon, de az általad kiszemelt apu-nál jóval erősebb, (a 760k-t is leelőzi)

Szóval én azt venném.

A tápról sajnos nincs tapasztalatom, érdemes lenne esetleg prohardveren utánakérdezni, ott van külön tápos topik. 80+ Bronze, szóval nagyon rossz nem lehet, de azt gondolom, hogy jobb utánanézni.

Az intellel ne legyenek fenntartásaid, jelenleg, ha játszani is akarsz, akkor az a jó választás. :) Fejleszthető, erős, és keveset fogyaszt.

2014. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos, végül hogy döntöttél? :)

Amd vagy Intel? Én is most fogok majd venni, a boltban lebeszélnének az Amd-ről a nagy melegedése miatt (ebben a kis házban ugyanis nehezebb megoldani komolyabb hűtést). Másrészről én meg a régi időkben nagy Amd párti voltam, de ma már nincs meg az a tájékozottságom mint a régi szép időkben a hardverek terén, szóval el kéne nekem a tanács, hogy végül hogy döntöttél, és mennyire vált be.

2014. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!