Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vibráló vízszintes csíkok a...

Vibráló vízszintes csíkok a monitoron. Mi a baj?

Figyelt kérdés
A monitoron játékok közben vízszintes, vibráló, csíkok jelennek meg. DVI-VGA átalakító megy a videókártyába, ugyanis a monitor egy VGA csatlakozós LCD monitor (Asus VW220d). DVI vagy HDMI csatlakozós monitorral is produkálná ezt a jelenséget?

2014. júl. 28. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kábelt csatlakozót mozgasd meg, lehet hiba itt is-ott is. Lehet videókártya hiba is.


Lehet összeszed valami zajt. Ferrit mag van a zsinóron? Bár az lehet csak a sima monitornál volt?

2014. júl. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Heló!


3 dolgora tippelek. Driverrel lett valami, összegubancolódtka adolgok agépben, és ez okozza. újratelepítés, ellenőrzés

Megtört a kábel. Próbáld ki másikkal ,ha ugyan ez a helyzet, csere.

Kezd tönkremenn ia VGA, próbáld k ia monitort más gépén is.

2014. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már más VGA csatlakozós monitorral és más VGA csatlakozós kábellel is kipróbáltam. De ugyanúgy csinálta. DVI és HDMI-vel nem áll módomban kipróbálni.
2014. júl. 28. 16:38
 4/12 A kérdező kommentje:
2 hetes a vidikártya
2014. júl. 28. 16:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért vibrál a kép, mert VGA csatlakozót használsz és fullHD-ban játszol.

Nem bír el ekkora adatforgalmat a vga kábel és 3d alkalmazásban elkezd a kép vibrálni.

Leviszed a felbontást, a vibrálás csökkenni kezd, 2d-ben teljesen megszűnik és fekete háttérnél a legfeltűnőbb?


DVI vagy HDMI-s monitorral megoldódna a problémád.

2014. júl. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen a sötét részeken a legészrevehetőbb.
2014. júl. 28. 16:40
 7/12 anonim válasza:

Üdv!

Megoldódott már a probléma?

Mert ha nem akkor én tudom mi a megoldás!

Le kell cserélned a monitorod egy DVI illetve HDMI-s csatlakozósra mert a VGA(D-sub) már elavult.

A dvi-vga adapterrel mindig is lesznek csíkok főleg ha olyan játékkal játszol ami terheli a pc-t.

Még tönkre is teheti a pc-t.

A gyenge tápegység is okozhat ilyen gondokat de ha dvi-vga átalakítód van akkor 100% hogy az okozza.

Remélem segítettem.

2014. nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nekem is előjött ez a probléma, vadi uj géppel elkezdte ezt produkálni. Dvi-vga átalakítót használok és játék közben jelentkezett csak terhelés alatt. Nálam a megoldás: a monitor tápkábelét át kellett dugni egy másik konektorba, minél messzebb a gép tápkebelétől, valahogy összegerjedtek. Remélem azóta megoldódott
2016. márc. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Deny Creep válasza:
Lehet, hogy ez volt az első, amit kipróbáltál (plusz elég rég volt ez aktuális kérdés) de pont az ilyen hibák kiküszöbölésére való a bepipálható "V-sync" a játékokban a beállításoknál. Be van (volt) pipálva? :D
2016. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmi köze a v-synchez, az nem vibrálás, hanem képelcsúszás. Már az intoknál is vibrál a kép, pedig az nem több 60 fpsnél.

Aki DVI vagy HDMI monitort használ, az nem ismeri ezt a problémát.

2016. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!