Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8 GB-os Micro SD kártyáról...

8 GB-os Micro SD kártyáról kártyaolvasóval raktam át a dolgokat gépre. Egyszer csak megszakadt. Azóta nem olvassa a kárytát és a teló sem ismeri fel. Mi a baja?

Figyelt kérdés

Vettem egy új, 16 GB-os kártyát a telefonomba és a régi 8 GB-osról szerettem volna a gépre mindent lementeni, hogy aztán onnan felpakoljam az új kártyára. 6-7 GB adatot kezdtem el áthelyezni a gépre /nagy részben zeneszámok, de van sok kép és videó is/. Szépen csinálta is, kb. 3/4-1 óra lett volna. Valameddig el is jutott az áthelyezés, egyszer csak kiírta, hogy az egyik MP3 írásvédett. "Átugrás", "Újra", "Megszakítás". Ezek a lehetőségek voltak. Első kettő nem működött, maradt a harmadik.



Ezután a kártyát egyszerűen nem ismerte fel a kártyaolvasó és a telefon sem!!!!!!!! Hogy tudnám visszanyerni róla, ami még hátravan? Egyik pillanatról a másikra tönrement volna???????? Soha semmi baja nem volt pedig...


Valaki segítsem, könyörgöm!!!! Nagyon el vagyok keseredve...


2014. júl. 29. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Áthelyezéssel ? nem másolással?
2014. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen. USB kártyaolvasü be a gépbe, kártya be a kártyaolvasóba, és Total Commanderben áthelyeztem a kártyáról a dolgokat /legalábbis amit tudtam/. Azért helyezni, mert az gyorsabb és amúgy sem akartam hagyni a kártyán semmit.


Tönkrement volna ennyitől? Mit tudok vele csinálni? Akkor lehet, hogy nemsokára a napokban megvett 16 gigás is kuka lesz? Nagyon biztató... Egyébként ez a kártya 2011-es, szóval 3 éves. Soha semmi baj nem volt még vele.

2014. júl. 29. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Na így rontottad el ,ugyan is az áthelyezés csak akkor jó ha egyik mappábol a másik mappába rendezünk dolgokat azonos meghajtón


Mivel te 2 különböző meghajtóról/ra ,,


szereted volna áthelyezni így az történt hogy először 1 fájl másol/ utána töröl és ez így megy áthelyezés kor


de eközben a SD kártyára is ír adatot ami szépen megtelt


szó szerint a semmivel



[link]


itt egy progi hátha helyre hozza

2014. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, most akkor ezzel próbálom. Jó proginak tűnik, bár nem bízom ebben sem már sajnos. :(((( Ugyanis korábban a pendrive-ommal is volt hasonló probléma, viszont arról az adatokat egy Testdisk nevű progival vissza tudtam állítani. Most az sem segített. Megpróbálom ezt, amit adtál, hátha...


Amúgy meg az a fura, hogy a Sajátgépben felismeri a kártyát. Mármint belemenni nem tudok, de ha ráállok a Formázásra, akkor érzékeli, hogy van ott egy közel 8 gigás kártya. de formázni nem tudom, mert kiírja, hogy írásvédett.


Az áthelyezéssel meg akkor vigyázok ezentúl. Bár ez csak akkor érvényes, ha adathordozóról másolok gépre? Fordítva nem? Ugyanis a telómra elég sok mindent áthelyezéssel másoltam az évek során. Igaz, elég sokszor nem kártyaolvasóval, hanem csak simán úgy, hogy a telót hozzákötöttem a PC-hez USB kábellel.


Viszont a külső HDD-mre a filmeket a gépről kizárólag áthelyezem /2 gigás HDD, NTFS-re formázva/, és semmi baja nincs. Nemcsak a gyorsaság miatt, hanem mert amit oda teszek, azt a gépen nem akarom meghagyni. Legfőképpen a helyhiány miatt.

2014. júl. 29. 17:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Most próbáltam ki. Licencet kér a helyreállításhoz. :(((( Végigmegy egy csík a 100%-ig, utána kéne ráállnom a "Recover" gombra, de ahhoz már regisztráció és aktivációs kód kell...
2014. júl. 29. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!