Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzor jobb?...

Melyik processzor jobb? (Szerintem a 2MB Cache-s,3. 0 GHz-es)

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2014. júl. 29. 20:24
 1/7 halalfalo ***** válasza:

Most komolyan két P4-et hasonlítsunk össze? :D

Mindkettő ősrégi, és gyenge. :)

2014. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Inkább I5, mint ezek az ókori leletek! :P
2014. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hááát ez jó kérdés...


A processzor számozásából ítélve a 2MB cache memoriásnak kellene jobbnak lennie... ...de az "csak" a gyorsítótár... ...a másik viszont 200 millió utasítás per másodperc-el gyorsabb CPU val rendelkezik... :-)


Én lehet, hogy ez utobbit választanám... :-)


Az első hozzászólónak csak annyit, hogy egy ilyen "ősrégi" gépnek elégnek kellene lennie bármire, csak a szoftvergyártó cégeknek nem az a céljuk, hogy a vásárlók vegyenek egy processzort ma és még azt használják majd 15-20 év múlva is, hiszen az nekik semmi pénzbeli előrejutást nem jelentene... :-)

2014. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

P4 541 erősebb.


Ezek eléggé őskövületek.

2014. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

Egyforma matuzsálemi hulladék mind kettő. 2004 amikor ezek kijöttek nem most volt. Az 541 jobb egy hajszállal, később is jött ki majdnem egy évvel.


Amúgy LGA755-re már nem vennék 1 magos pocit, minimum Pentium D vagy Core 2 Duo feltéve ha támogatja az alaplapod. 5 ezer alatt bőven találsz használtan.

2014. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én netezésre sem venném meg egyiket sem. A mai szétflashelt, szétjavázott, reklámokkal teletűzdelt, megabrutál honlapok miatt is kellemetlenül lassú lenne!
2014. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban gyenge windows alatt, de van élet azon túl is...

Én pl egy régi 3200+-os athlont használok (1magos) konditeremben youtube-ozásra és bár 1 hétig szórakoztam vele de végül be tudtam úgy lőni hogy 720p videók is akadás mentesek. Antix mx11-et használok rendszernek.

Ja és ha végképp full szar a proci akkor még mindig lehet különféle lejátszókba url alapján netes videókat lejátszani flash nélkül és akkor sem fog akadni.

Tehát én azt mondom lehet még ezeket sok mindenre használni, nem kell még teljesen leírni.

Am sokszor tényleg az van hogy a gyártók az egy-két generációval régebbi hardverekhez nem adnak ki új op rendszer lá drivereket hogy még véletlenül se tudd használni így pl ami az előző rendszeren még működött az az újon driver nélkül nem fog (3D, Opengl).

Egy kis hozzáértéssel és pár nap fórumozás után viszont lehet még pár évet kinyerni az ilyen "őskövületekből" is.

2015. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!