Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot szeretnék venni,...

Laptopot szeretnék venni, kellene egy kis segítségét. Mit javasolnál?

Figyelt kérdés

A kérdésemet már felraktam a prohadverre de hátha itt is kaphatok valamilyen okos választ, ezért másoltam át az ottani kérdésem.


"Heló

Okosabb fórumozók segítségét szeretném kérni laptop vásárlás ügyében:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

egy héten belül

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?

hát úgy 170 ezer körül de max a 200 ezer.

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)

fősulisként office és film nézés de a játékokkal elbánna az sem lenne rossz

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?

Igen játszanék, egy játéknál egy grafika az egyik legkevésbé fontosabb szempont szerintem, ha jó a történet és magával ragad a játék atmoszférája, de amúgy EU4, Assasin"s Creed sorozat amivel játszok.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?

teljesítmény

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!

igen szeretnék, van már egy 128 Gb-os Ocz Agility 4-esem a szekrényben, jó lenne ha hasznát is tudnám ...venni

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?

mindegy

(8) Notebook tömege?

erős gyerek vagyok, úgyhogy lelkem rajta, lehet egy mázsa is a súlya

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?

nélküle

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?

egy hdd mellet jó lenne ha fent említett ssd megtudna bújni akár az optikai meghajtó kárára

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

nincsen egyéb kívánságom

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?

max a játék, semmi grafikai varázslás nem lenne.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

hát már nézegettem de sajnos eléggé bizonytalan vagyok

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

használ is jöhet és új is jöhet nyugodtan, csak legyen érvényes gari

U.I Eddig egy msi gx660-os volt befogva az iga alá egy i7-740qm pocival, 12 gb rammal

ennek a teljesítménye alá nem nagyon szeretnék menni, nem tudom mennyit érhet egy ilyen manapság,

sajnos nem vagyok topon a témában, de sztem max 200 ezerből egy ennél jobb laptopot lehet találni.

de kérlek javítsatok ki ha tévedek, mert nem szeretnék a pofámra esni.

köszönöm előre is a segítséget"



2014. júl. 30. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ha jol ertem, de te hasznaltal egy gx660-ast? Mert ha igen, akkor vigyazz, 200-bol meg ennel nem veszel jobb gepet, legjobb esetben olyat, ami megkozeliti teljesitmenyben.
2014. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen? Nem vagyok topon a témában és csak a notebookcheck-re támaszkodva feltételeztem, hogy kijönne 200k alatt is, de nagy kár ha nem.

Mit gondolsz mennyit kellene ráköltenem ha gx660-hoz hasonló erősségű gépet szeretnék venni?

2014. júl. 31. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!