Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kapcsolhatok össze két...

Vitorla kérdése:

Hogyan kapcsolhatok össze két számitógépet UTP kábellel adatátávitel céljából?

Figyelt kérdés

Létrehoztam egy otthoni hálózatot routerrel. Három gépet kapcsoltam össze. Mindegyiken Win Xp Sp3 fut.

1. gép wifin keresztül kapcsolódik a routerre

2. gép UTP kábelen kapcsolódik a routerre

3. gép szintén UTP kábelen kapcsolódik a routerre, ez egy laptop


Az 1-es és 2-es gép hibátlanul kapcsolódik. Sikeres minden meghajtó megosztás oda és vissza, viszont a 3-as laptoppal csak az ip cimmel végrehajtott pingek működnek oda és vissza, viszont ha gépneveket pingelem vele, akkor nincs kapcsolat. Az alapértelmezett átjárót tudom pingelni a laptoppal, csak a gép neveket nem, és nem tudom a megosztott meghajtót sem csatlakoztatni.


Ha az 1-es vagy a 2-es gépről inditok hálózati meghajtó csatlakoztatást

\\192.168.0.100\e

Ahol ez a laptop ip cime az ipconfig szerint, akkor azt a hiba üzenet, hogy:

A meghajtó csatlakoztatása sikertelen, mert a hálózat nem található.


Ha az laptopról inditok hálózati meghajtó csatlakoztatást a 2-es gép felé

\\192.168.0.103\e

Ahol ez a 2-es gép ip cime az ipconfig szerint, akkor azt a hiba üzenet, hogy:

A következő miatt nem lehet létrehozni a csatlakoztatott hálózati meghajtót: A hálózati hely nem érhető el. A hálózati hibaelháritásról a windows súgót …


Az 1-es és 2-es gép között a megosztott hálózati meghajtók csatlakoztatása minden esetben sikeres, akár ip cimmel, akár gép névvel hivatkozok a másik gépre, a laptoppal sehogyan sem. A ping viszont működik a laptop és a másik két gép között oda és vissza.


Próbáltam cross link UTP kábellel is összekötni a laptopot az 1-es géppel. A hibaüzenetek ugyan ezek, és ping itt is működik, csak a megosztott meghajtót nem lehet csatlakoztatni.


A laptop minden TCIP beálltása megegyezik a 2-es gépével, és UGYANAZOK a SZOLGÁLTATÁSOK vannak elinditva mind a két gépen. Mind a három gép ugyanabban a munkacsoportban van.


Hogyan tudnám a laptop megosztott meghajtóját csatlakoztatni az 1-es vagy a 2-es géphez?



#hálózat #fájlmegosztás #otthoni hálózat #meghajtó csatlakoztatás #meghajtó megosztás
2014. júl. 31. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán hálókártya meghajtóprogramot kéne telepíteni, remélem igazam lesz. Ha nem, akkor fogalmam sincs.
2014. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy a laptopon nincs telepitve a hálókártya drivere? Az internet műköidik a laptopon a routerről.
2014. júl. 31. 09:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tűzfal nem tiltja? Megosztás be van kapcsolva?
2014. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tűzfalak ki vannak kapcsolva. A meghajtók meg vannak osztva. A sajátgépben ott van jelzés, tenyéren van tartva a meghajtó ikonja.
2014. júl. 31. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!