Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől ennyire lassú a gép?

Mitől ennyire lassú a gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy PC-t, azzal a megjegyzéssel hogy nem indul be. Hazahoztam, összedugtam rajta mindent, és valóban nem volt kép. Kicseréltem a videokártyát, ettől beindult.

Mivel azzal állandóan villogott a kép, ezért mérgemben visszaraktam az eredetit bele, és jelen pillanatba is ezzel működik a rendszer.

Előre bocsájtom, hogy egy egy kb 10 éves konfig lehet. Nem is várok tőle csodát, csak annyit, hogy netezni tudjak vele.

A paraméterek:

Intel Celeron 2,6GHz processzor

40+32GB HDD (A 32 GB-osat le kellett jumperelnem 200ról, különben kékhalál)

1GB RAM (512 volt benne, ezt dupláztam meg)

ATI Radeon 9550 videokártya

ASRock P4V88+ alaplap.


Én szerintem minden emberi számítás szerint ennek legalább egy Firefoxot el kéne vinnie, azonban nem ez a helyzet: fut a firefox magában, és 100%on tekeri a processzort. Ez szinte minden más programra is igaz, szinte folyamatosan le van a proci terhelve.

Már a NOD32-t is lecseréltem, hogy ne zabáljon annyi memóriát, de így se jó.

Az oprendszer XP, alapból is ez volt rajta, ezt telepítettem rá újra én is. GTA SA és NFSU2 alapból volt a gépen, tehát valószínű ezek anno futottak rajta!

MemTest nem talál hibát.


Van valakinek esetleg ötlete, hogy mit lehetne vele csinálni? Mert lassan ott tartok, hogy kidobom az ablakon, finoman szólva.


2014. júl. 31. 18:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha csak a firefox pörög mindig 100%-on, akkor flash-el lesz probléma. Próbálj más böngészőt, vagy ne telepíts flash plugint.


Vagy szokott más progi is cpu-t zabálni?

Windows frissítések mind telepítve vannak?

Ha jól értem, teljesen friss a rendszer, újratelepítetted?

Driverek rendben vannak? Eszközkezelőben nem mutat nem felismert hardvert?

2014. júl. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Maga az op.rendszer igazán gyors, ha pl a sajátgépben lépegetek, akkor le a kalappal a sebessége előtt.

Viszont ha bármilyen programot megnyitok, akkor a procihasználat rögtön 100%-ra ugrik, és még az öreganyám is gyorsabb a kampósbottal, mint ez a rendszer.

Igen, frissen telepített az operációs rendszer.

Drivert megpróbáltam mindenhez a legfrissebbet beszerezni (alaplapi hangkártya pl egyáltalán nem működött benne, driverral megolódott)

Windows frissítés ráment már vagy 200, SP3-at is feltettem.

2014. júl. 31. 18:37
 3/18 anonim ***** válasza:
Hááát, így első körben hdd hibára tudok gondolni. szedj le egy hdd sentinel progit, és nézd meg, hogy mit ír kondícióra. Esetleg futtass le vele egy felületi olvasás tesztet.
2014. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az a HDD, amelyiken a rendszer van: 100% kondíció

Slave HDD: 80% kondíció.


Természetesen a slave-el volt a kékhalálos probléma. Azon jelenleg semmi sincsen, csak egy film (amit amúgy szépen le is játszott szaggatás nélkül).

2014. júl. 31. 18:56
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha megnyitsz egy bármilyen programot, akkor melyik program használja 100%-on a cpu-t? Az amit megnyitottál frissen, vagy valami más, pl svchost?
2014. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Firefox esetén: plugin container.exe és firefox.exe ~75% és 25% arányban

Chrome esetén: Van vagy 4db futó chrome.exe, ezek zabálják folyamatosan, illetve néha jut egy kevés az Avast-nak, és ilyeneknek is mint pl taskmgr.exe, System.

2014. júl. 31. 19:04
 7/18 anonim ***** válasza:

S ha nem böngészőt indítasz?


Próbáltad leszedni a flash-t?

2014. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Skype is folyamatosan 90-99 között tekeri a procit.

A flasht nem próbáltam még leszedni, de anélkül hogy lehet netezni?

2014. júl. 31. 19:13
 9/18 A kérdező kommentje:

Egy érdekesség:

Fut a chrome, processzor természetesen 100-on.

Leteszem a tálcára, és így már csak 3-10% között zabálja le a procit.

2014. júl. 31. 19:16
 10/18 anonim ***** válasza:

Lehet netezni anélkül is, de nem is ez a lényeg, hanem hogy kiderüljön, hogy az okozza e a problémát vagy sem. :P


Mindenesetre én ezeket próbálnám így utánaolvasva: Skype uninstall. Megoldódott? Ha igen, akkor keress régebbi verziót skype-ból, és próbáld azzal.

Nem segített? Flash uninstall. Segített? Írd be, és keresünk megoldást rá. Nem segített? akkor változtasd meg a default browseredet pl ie-re. Stb..

2014. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!