Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy Gigabyte r9 270x vid...

Van egy Gigabyte r9 270x vid kártyám én tettem be a gépbe de nem igazán látok változást játék közben. Sőt ugyan úgy felpörög és forró lesz a gép mint a régi vid kártyánál lehet, hogy rossz helyre dugtam be vagy nincs minden telepítve hozzá?

Figyelt kérdés
2014. aug. 1. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Rág dugtad a plusz tápellátást ?És milyen alaplapod van / tápod?
2014. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Kezdjük az elején, milyen videokártyád volt előtte? Driverek/ Catalyst fentvan a gépen?
2014. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen kártyát cseréltél le? Milyen játéknál nem tapasztaltál változást?


A tápcsatlakozókat már írták előttem. Nézd meg.


A felpörgés azért van, mert dolgozik a kártya, márpedig akkor melegszik is, tehát hűteni kell. Ez nincs másképp egy erősebb kártyánál sem.

2014. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy még az is lehet, hogy annyira gyenge a géped többi komponense, hogy emiatt nem változott semmit.
2014. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értettem privát leveled: eddig a processzor integrált videovezérlőjét (iGPU) használtad. Legalább is a levélben nem írtál semmilyen dedikált (különálló) videokártyáról.


Megvetted a Gigabyte r9 270x-t , amit az alaplap PCI-E csatolójába bedugtál, ezután csatlakoztattad a tápod KÉT 6 pines (6+2 PCI-E) dugóját a kártya végébe, a monitor kábelét ÁTDUGTAD az új videokártya csatlakozójába.

Gépet elindítottad. Win bebootolt.

A kártyához kapott lemezről, vagy a gyártó weboldaláról letöltött meghajtóprogramot telepítetted.


Eddig stimmt?


A játékok mégsem nem mutatnak minőségjavulást.


Megjegyzés: Az alaplap BIOS-ában található egy menüpont, ahol beállítható, hogy a rendszer az integrált (iGPU), a PCI-E csatlakozón lévő (PCI-E), vagy ha van a PCI-E csatlakozóban kártya,akkor mindenképp azt használja (AUTO).

2014. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az lehet a baj amit előttem írtak hogy engedélyezni kell a PCIE foglalatot mert meg akkor most a alaplapi GPU-t használja
2014. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van ha leírod akkor ha nem tudod hogy kell akkor leírom.
2014. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]



[link]



Igen, két egyforma kábel egymás mellett. Elvileg 2 darab 6+2 pines (érintkezős) van a tápodon. Amit küldtél képet, azon látszik is az egyiken a felirat: "PCI-E".


A gép indításakor - általában a "DEL" (Delete) billentyű nyomogatásával előhozható BIOS-ra gondoltam.


De ha a monitort az új kártyára dugtad, szvsz nem lenne kép, ha a BIOS beállítása nem rá vonatkozna.


Drivert telepítettél?

2014. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!