Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az intel pentium D processzoro...

Az intel pentium D processzorok jók?

Figyelt kérdés

Sok játékhoz van kétmagos processzor írva. De azok intel dual core valamik. Ez 2x2800mhz-es.

Nekem is fognak rajta menni?



2014. aug. 2. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha még nincs meg, akkor ne vegyél ilyet.


Ha már megvan, örülj ha valahogy elfut rajta a játék, csodát semmikép se várj tőle. És nem (csak) a MHz számít, a Dual Core procik erősebbek.

2014. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ma már nem túlzottan. Ha jóltudom azért kétmagos mert ként pentium van összerakva csupán. Nagyon elavult processzor, a mai kétmagosok messze felülmúlják( g3420,i3)

Nem érdemes köré számítógépet építeni.

Ha régebbi, lga775-ös foglalatú az alaplapod, akkor minimum E8400 vagy Q6600 procit vegyél.

2014. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom én azt hogy régi.

Meg van.

Core2 Duo-ra gondoltam.

De azért jobb ez a D mint egy pentium 4, nem?

Ilyeneken akarok játszani:

left 4 dead

dead island

farcry 2

2014. aug. 2. 23:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem jók. Sokat fogyasztanak, és rendkívül gyenge a teljesítményük. Pentium 4-nél persze jobbak, de csak amiatt, mert két Pentium 4 mag van benne - viszont ez manapság nem nagy érdem. Lehet, hogy általad említett játékok elmennek vele, de hogy nem élvezhető módon, az szinte biztos. Nézd meg, alaplapba belemegy-e egy Core2-es processzor, érdemes rá lecserélni (alacsonyabb órajel ellenére is jócskán gyorsabbak), ha olcsón kifogsz használtan, de leginkább gyűjteni lenne érdemes - a legolcsóbb 1150-be szerelhető Celeron is többszörösen gyorsabb a Pentium D-nél, és azt érdemben is lehet bővíteni.
2014. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De hát egyik ismerősöm 3ghz s478-as pentiumján is jól,tűrhetően mentek ezek.
2014. aug. 2. 23:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem értem a kérdésedet. Ha nála jól mentek, és videokártyád sem gyengébb, akkor nálad is jól fognak. Ettől függetlenül a többi áll: Pentium D már nem számít különösebben jónak.
2014. aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De hogy jobban kellene akkor menni rajta nekem mint neki?

Jobb a kártya.

2014. aug. 2. 23:52
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy valamit még áruljatok el.

Régen foglakoztam csak gépekkel, ez gondolom látszik is a gépem miatt. Inkább motoroztam.

Na a lényeg.

Miért jobb egy core 2 dou mint egy D? Ha az óra jel és a magok, gyorsítótárak szinte azonosak? Kétlem hogy a fogasztás miatt. A magok pedig szerintem nem egyezhetnek meg egy p4 magjával. Abban noorthwood vagy jobb esteben az a ht (hiper tvalami) szálas p4 magok voltak. Ráadásul ezek 478-as foglalatúak. A D pedig s775. és sok p4 csak ddr1 333-400 orajellel ketyeketek. A d-ben ddr 2 van. Aminek ha jól tudom 1000x a memória sebbeség támogatása.

Jobb gyártási technológia? Több tranzosztor?

Cor2 duo ebbe a lapba is megy, de szerintem ddr2 miatt nem sokkal több teljesítményt érnék el mint a d-vel.

Na ezek, hogy vannak?

2014. aug. 3. 00:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Pentium 4 és D (az összes, Willamette-től kezdve a Northwoodon (ebben jelent meg a HyperThreading is egyébként) át a Preslerig) a Netburst mikroarchitektúrára épült. Ennek az volt az alapkoncepciója, hogy bár adott órajelen gyengébb, mint a konkurencia (vagy éppen a Pentium 3), de ezt a jóval magasabb órajellel akarták ellensúlyozni - kezdetben úgy vélték, hogy 10 GHz-es órajel sem elérhetetlen. Csak aztán később a Prescott-nál kezelhetetlen szintre emelkedett a fogyasztás, és le kellett erről a tervről tenniük. Pentium D-ben pedig tényleg két Pentium 4 mag volt, Presler "magos" Pentium D-t pl fizikailag is két különálló Cedar Mill magból álltak a kupak alatt.

Core2-es egy jóval hatékonyabb architektúra, itt az órajelenként elvégezhető műveletek számának maximalizálása volt a cél úgy, hogy a fogyasztás se szálljon el (érthető módon, hisz ekkoriban már a notebook eladások domináltak). Emiatt az eltérő szemlélet miatt fordulhat elő, hogy azonos órajelen "rommá veri" a Netburstre épülő processzorokat egy Core2-es.

Ha bővebben is érdekel, ezeket a cikkeket ajánlom:

[link]

[link] (ebben bőven kifejtik, hogy miért is lehet sokkal erősebb)

2014. aug. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jézus azért mi tud történni ennyi kis idő alatt. Mondjuk kezdedt gyanússá válni hogy a telefonomban is már négy mag van… :D

Már hogyne érdekelne! :) Köszi a magyarázatot és a linkeket.

2014. aug. 3. 00:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!