Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a teendő, ha zörög a VGA...

Mi a teendő, ha zörög a VGA ventillátor?

Figyelt kérdés
Van egy GTX 550 Ti videókártyám. Először nem tudtam, hogy mi zöröghet a gépben, ezért leszedtem az oldalát és egyértelmű, hogy a VGA ventillátor. Nem vészes a zörgés de amikor csend van elég irritáló. Nem ér hozzá semmi, nem poros... Miközben ment a gép nagyon kicsit az ujjammal felnyomtam ( épp hogy csak hozzáértem ) a venti közepét és egyből jó lett, de ha elengedem ugyanúgy zörög. Csapágyas lehet vagy mi a baj?

2014. aug. 3. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószinüleg csapágyas igen. Szerintem érdemes gariztatni. Ám nekem van egy Gigás HD 5670-em amin már nincs gari, így úgy oldottam meg hogy leszedtem az MSI Afterburner nevű progit, amivel lehet manuálisan állítani a ventillátor fordulatszámát. És abban kikísérleteztem hogy csak a gyárilag beállított 28%-os fordulatszámon és annak a környékén zörög. Úgyhogy beállítottam fix 45%-ra, és így jó.
2014. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
esetleg megpróbálhatod beolajozni, HA LEHET!! Ugyanis vannak olyan vga-k, amiket lehet olajozni, de nagyon sokat nem lehet. Hátha! :)
2014. aug. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!