Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cpu limitem van az alacsony...

Cpu limitem van az alacsony felbontás miatt mit tudnák tenni?

Figyelt kérdés

Cpu: intel pentium g3420 3.2GHz

VGA: ASUS GTX 750 Ti GDDR5 2GB

most 1366x768-ban játszok és így cpu limitem van és néha fps dropp van ha vennék egy Full Hd-s monitort akkor megoldódna?



2014. aug. 4. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontosan miről van szó?

Melyik játékok, milyen beállítások (a felbontáson kívül), mennyi a RAM?

Milyen változások következnek be, ha csökkentesz a grafikai beállításokon?


Ha tényleg a CPU limit a hiba, akkor a felbontás növelése semmit nem fog változtatni a dolgon, mert egyszerűen a CPU tud annyit. Az átlag és a maximum fps kisebb lesz, mert már a videokártya is keményebben hajt, az fps meg ugyanúgy droppolni fog, mert a CPU annyit tud.


Viszont ehhez ki kell deríteni, hogy tényleg CPU limited van-e.

2014. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A grid autosport-al játszottam még csak ultrán van minden 2-3 órát játszottam vele közbe néztem az FPS mennyi 70-50 között ingadozott de pár óra után leesett úgy 30-ra és után vissza 50-60 között volt ezt még megismételte párszor és utána abba maradt viszont csak max 60 FSP-tud elérni
2014. aug. 4. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez furcsa. Az CPU limit miatti fps drop nem így működik. Valahol más lesz a hiba. Csökkentsd a részletességet és nézd meg úgy mit produkál, de ga ez megy 1366*768-ban, akkor fullHD-ban még alacsonyabb lesz az fps-ed vagy le kell mondanod az ultra beállításokról, mert a videokártya sem tud többet.


Leginkább a memória túlcsordulásra hasonlít a jelenség, de az meg nem múlna el magától és sokkal nagyobbat esne az fps.


Még egy ötlet, szedd le az MSI afterburnert és állítsd be, hogy az fps mellett írja ki a processzormagok, a GPU, a rendszer és a grafikus memória kihasználtságát is. Talán közelebb visz a megoldáshoz.

2014. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Grid-nek ez a CPU egyszerűek kevés, nincs ebben semmi misztikum. Rendkívül CPU igényes játék, több magra optimalizálva, ebben a játékban hiába van egy egy szálon erős procid.

Ugyan ez a helyzet a Sims3-al és a Dirtel is, és kb minden szimulátorral, több magra vannak optimalizálva, nem 2-re.

Más játéknál a magasabb grafika csökkentené a cpu limitet, csak az a baj, hogy a 750ti-t könnyű zavarba hozni alacsonyabb felbontáson is.

2014. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de amúgy tökéletesen fut csak vagy háromszor történt ez hogy leesett az FPS-em kb. 30 de azonnal vissza is ment 50-re de akkor mindig megakadt a kép
2014. aug. 4. 13:17
 6/6 A kérdező kommentje:

megnéztem az adatokat az msi-vel

CPU1: 100%

CPU2: 100%

GPU: 100%

RAm: 2371 volt és 4GB ramom van

pagefile: 3749

2014. aug. 4. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!