Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenne itt két lehetséges...

Lenne itt két lehetséges konfiguráció alternatíva, és kíváncsi vagyok a véleményekre?

Figyelt kérdés

Nem is igazán a pakolt hardverek a lényegi dolgok, hanem az az elmélet, hogy melyik éri meg jobban,ha mondjuk 3-4évre kell? (JÁTÉKRA)


1. Venni egy erősebb tuning procit(i5 4690k) és egy tuning lapot(Asus maximus ranger VII), ez mellé pedig egy GTX 770-et, ami ugyan felső kategória, de nem a legerősebb. És mondjuk 1-2év múlva erősebb kártyát bele, és felhúzni a procit.


2. Sima alaplapra (Asrock pro 4)-re mondjuk (i5 4440) procit, és egy erős kártyát (R9 290x, vagy GTX 780) majd 1-2év múlva lapot és procit cserélni?



2014. aug. 6. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Tuning szerény véleményem szerint teljesen felesleges: K-s proci 5000-el drágább, ahoz kell egy jó minőségű Z-s lap, az minimum még 8000, meg egy tuninghűtő, ami megintcsak 8000. Ehhez képest a teljesítménytöbblet amit elérsz (játékokban +4-5 fps?) elhanyagolható, ráadásul példányonként változik, hogy mennyi pluszt tudsz kihozni belőle. Szerintem úgy építsd meg a gépet, hogy ne keljen semmit cserélni, bírja ki az egész 4-5 évig, már nem olyan gyorsan nő a játékok rendszerkövetelménye, szerintem megvalósítható.
2014. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Stark2000 ***** válasza:
Tuning processzorral sem húznád sokkal tovább. Grafikára érdemesebb rámenni (vagyis videokártyára), mint processzorra. Egy I5-2500 manapság még elég mindenre. Ha H97-es lapot veszel, vagy Z97-eset meg azt a 4. generációs I5-4440-et, akkor később belemegy majd az 5. generációs I7 is akár, az pedig elég lesz mindenre. Erősebb videokártyára menjél inkább.
2014. aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen H97 vagy Z97-es alaplapot vegyél mert azok támogatják az 5.generációs procikat is !!
2014. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, a z97 egy biztos dolog, a videokártya egy olyan amit nem tudok eldönteni, mert gforce párti vagyok, soha nem volt radeon termékem, ráadásul régen mindig azt lehetett hallani hogy megbízhatatlan, meg rosszabb mint a gforce. Más szóval nem merek radeont venni, félek megbánnám. de GTX 780 meg nagyon drága már ahhoz képest.
2014. aug. 6. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nagyon megbízhatóak a Radeon-ok nekem volt GF-on is és Radeon-om is volt mind a két gyártónak rosz szériái és most a legújabb szériákkal semmi baj sincs és szerintem az AMD az egy kicsit olcsóbb piacra adja a Nvidia ellenfeleit. Pl.: R9 290X és GF GTX 780 ti.


"Ezzel nem akarok megbántani senkit"

2014. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Stark2000 ***** válasza:

Én most fogok venni egy HD7970-et használtan, az előző tulaj is csak pénz hiány miatt adja el, amúgy nincs baja. Nekem is most GF kártyám van, kicsit tényleg benned van az a "félsz" , hogy rossz. És ráadásul én még a régebbit veszem, használtan, szóval ha én nem járok vele pórul, akkor majd pont te fogsz nem?! :D

R9 290X jó kártya, és amióta az AMD kezeli a videokártyákat nem az ATI, eléggé jó példányok jöttek ki. Meg hallottam már olyat is, hogy valaki (egyik közeli ismerősöm) GTX660TI-t vett, 2 hétre rá elromlott (azt hiszem órajel húzás végett, és a hűtés sem volt túl hatékony..). Panaszt tett rá, hogy így meg úgy sz@r az egész, majd rá fél évre kijöttek ezek az R9-es kártyák, és a kisült GF kártyáját becserélte egy R9 270X kártyára. Az AMD kártya kb. 6 - 7 hónapja van meg neki, és hibátlanul működik!


A vélemények alapján is megbízható, szóval... Én is remélem hogy nem lesz baj.

2014. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 éves a Sandy Bridge,de még mindig bőven elég egy i5-2500 is,tehát 2 év múlva se kell cserélned egy i5-4440-t.


Második variáció mellett maradnék,és jó a 290X nyugi.

Főleg ha nem Gigabyte.

2014. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!