Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabites Internetnél milyen...

Gigabites Internetnél milyen plusz eszközre van szükség?

Figyelt kérdés
Milyen szereléseket végeznek a digisek lakáson belül, hogy elérhetővé váljon a Gigabites internet?

2014. aug. 6. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ők elvileg adnak modemet, nem tudom milyen minőségben (errefelé csak 10 megás DSL-t hoznak a magenták), olvass utána, de ha valami nagyon gagyit, akkor lehet, hogy érdemes lenne sajátot beszerezni. Ha meg akarod osztani a netet, akkor meg egy saját gigabites router is kell (wi-fi-n a legtöbb technológia még nem tudja ezt a sebességet, ha azt is akarsz használni).
2014. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem semmit, esetleg ha nem rendelkezel gigabites hálókarival.
2014. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 ők nem adnak általában modemet(külön házakba lehet hogy adnak) de pl egy panel házban nem adnak modemet(magyarul van egy modem a az egész panelházban és arrol szét osztják lan kábellel(ezért hívják digilannak) .
2014. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A szerelő azt mondta, hogy holnap amikor kijön hozzánk szerelni, hoz "Routert". Nem tudom, hogy ezt most a lakásba akarja tenni, vagy valahova a házba? /panelban lakok/
2014. aug. 6. 15:59
 5/7 anonim ***** válasza:
NEm tudom nálunk nincs modem pedig panelban lakunk :P Lehet hogy már adnak routert?
2014. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez egy viszonylag új szolgáltatás a diginél, eddig nekem sem adtak routert és mást sem. Lehet, hogy a gigabitesnél ez másként működik és mindenképpen adnak valamilyen eszközt?!
2014. aug. 6. 16:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Vagy kábelt húz be vagy modemet hoz attól függően, hogy van-e digis telefonod.(ha van a modembe dugod a kábelét).

Úgy olvastam, hogy amit adnak modemet az max. 6-700Mbps-et bír, szóval ha kell az 1 giga akkor beruházhatsz 1 normális routerre.

Ezenkívűl szükséged van egy gigás hálókártyára ha az alaplapodon nem olyan van, cat5e vagy cat6-os kábelre.

2014. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!