Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy monitornak mikor jár le a...

Nikolsz kérdése:

Egy monitornak mikor jár le a szavatossága?

Figyelt kérdés
Első gépes vagyok, eddig írógépet használtam. A képernyőn (amin nézem az asztalomat) az eléggé vibrál; rossz ránézni, mert bántja az ember szemét. Úgy néz ki, mint a kocka. Szerintem nemsokára tönkre fog menni, de nem találtam rajta a dátumot, ami megmutatná a dátumot, hogy mikor fog elromlani. Fontos lenne tudnom, hogy mikor megy tönkre, mert nem biztos, hogy itthon leszek, amikor bekövetkezik az esemény. Honnan tudom ezt kinyomozni? És nem tudom mennyiben segít, de a talpán van egy L és egy G betű. Lehet, hogy ez a betűkombináció a dátum betűszériás változata. Előfordulhat?

2014. aug. 8. 21:48
 1/5 Argloss ***** válasza:
100%

Azt javaslom minél hamarabb szabadulj meg attól a monitortól.

Az L és a G betű két alvilági teremtmény neveinek a kezdőbetűi. Lucifer és Gaap. Ha azt a monitort bámulod átveszik az elméd felett az uralmat és szörnyű tettekre fognak kényszeríteni, mint például kiscicák szemeinek a nyalogatása, vagy talán még rosszabbakra is.

Ha mégis úgy döntesz, hogy megtartod, akkor a meghibásodás pontos dátumát egy kecske feláldozásával tudhatod meg. A pontos módját viszont neked kell megkeresned a google segítségével. Az ördög keze segíteni fog!

2014. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A monitoroknak nincs szavatossági idejük, nincs rajta olyan, hogy 'Minőségét megőrzi: ld. doboz alján'.

Nekünk 25-30 éves katódsugárcsöves monitorjaink működnek.

Ha vibrál, akkor mindenképpen káros a további használata, ajánlom, hogy szerezz be egy újat.

A kocka szót én az alakjára értem, ebből gondolom, hogy CTR monitorod van. Előnyösebb egy LCD (folyadékkristályos) monitort venni, ez kisebb helyet foglal, és (akár) a felbontása is nagyobb.

2014. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
LED monitort vegyel!
2014. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
LED monitort vegyel vagy ha engedi a penztarcat akkor IPS-t!
2014. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lányom hozott egy vékonyabbat (nem tudom az-e az LCD?). Ez már nem vibrál, kellemes színei vannak, úgyhogy köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 9. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!