Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopoknak mik a leggyakori...

A laptopoknak mik a leggyakoribb meghibásodásai? És mi az, amire figyelni kell?

Figyelt kérdés
2014. aug. 8. 22:02
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Ne törd be a kijelzőt (pl ne rakj a billentyűzetre tárgyakat, hogy az után figyelmetlenségből ráhajtsd a monitort). Ha csak nem SSD -s, akkor ugyan úgy sérülékeny a merevlemez, az hirtelen ütődésekre, rázkódásokra.

Ne fojtsd le a szellőzést, ergó ne használd ölben, ágyban alátét nélkül. Ha huzamosabb ideig otthol töltőn használod, szereld ki az aksit.


A több nem rajtad múlik. Sok garival vegyed, mert ha gari időn túl elszáll az alaplap, nem javítható gazdaságosan.

2014. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamint még arra is figyelj ( saját tapasztalat ) hogy ha ágyban használod akkor ne csak magát a notit védd, hanem arra is figyelj hogy ne takard be és vagy ne tedd be az ágyneműk közé, pl ha lefekszel vele párnával, paplannal vagy lepedővel pléddel ne takard be mert kegyetlenül fel tud forrósodni, én is jártam már így de szerencsére nem lett baja bár utána kicsit érzett róla az égett műanyag szag, de kihúztam és hagytam kihülni, azóta nem volt ilyen baj... meg én úgy szoktam hogy ha asztalnál használom akkor a töltő adapterét felteszem az asztalra, ha ágyban akkor úgy hogy vagy a radiátorra, persze csak nyáron mikor nem megy, vagy a kemény ágyszélére, esetlen max a szőnyegre
2014. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
második voltam, leggyakoribb meghibásodás, pl a kijelző zsanérjának meg gyengülése, az akku elszáll, elgyengül a sok használattól, ha nem használsz külső egeret akkor a tapipadja kikophat és nem fog rendesen érzékelni meg rendszeresen sűrűbben kell portalanítani mint az asztali gépeket, nekem általában ez az időszak 2-3 havonta szokott lenni vagy még ami a felhasználó gondatlanságából szokott lenni mellesleg sajna én is benéztem már ezt, hogy meglett rántva a töltőzsinor, és kilazult megszakad a dugóban amit a notiba dugok valami és nem töltött, így ki kellett cserélnem, meg vigyázni kell hogy ha külsőre ugyan olyan több notinak a töltője, akkor meg kell jelölni hogy melyik melyiké volt, nehogy összelegyenek cserélve
2014. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ágyban használod, tegyél alá egy nagyobb méretű keményfedeles könyvet, például gimis földrajzi atlaszt :)


Ettől lesz alatta szellőzés, pont olyan mintha asztalon lenne. És igen, ha van benne merevlemez (rendes, nem ssd) akkor a leejtéssel is vigyázni kell.

2014. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!