Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik párosítással járok...

Melyik párosítással járok jobban? A6-5400K+Asrock FM2A88M-HD+ vagy FX-4100+Asrock 960GM/U3S3 FX

Figyelt kérdés

Tehát melyikkel járok jobban: A6-5400K+Asrock FM2A88M-HD+ vagy FX-4100+Asrock 960GM/U3S3 FX

Egy árban jutnék mind a kettőhöz illetve ideiglenesen ezek látják el a videokártya szerepét is a cél egy használható gép többnyire film+net esetleg egy-két játék. A keret a processzor+ alaplap párosra ezeknek az ára tehát olyan 25k Ft

Előre is köszi a hasznos válaszokat.



2014. aug. 9. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:

"Egy árban jutnék mind a kettőhöz illetve ideiglenesen ezek látják el a videokártya szerepét is..."


A videokártya szerepét csak APU-s gépek tudják ellátni, vagy alaplapra integrált videokártyák. Egyik sem egy jó megoldás, de embere vállogatja...


1.: Az FM2 foglalat ma a divatos, de annak is vannak már ellenlábasai, érthető okok miatt, az A6-5400K úgy láttam 2 magos.


2.: Az AM3+ foglalat kifutóban van, az FX-4100 meg 4 magos...


Sokan az első variációra szavaznának, mert most éppen az a divat...


...de mit jelent az, hogy "ideiglenesen"? Hamarosan veszel egy videokártyát is?

2014. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ideiglenesent úgy értettem hogy most egy éven belül biztos nem de nem is játékra lesz nagyon használva, többnyire film nézés és internet + irodai használatra. Az AM3-as alaplapon tudom hogy van integrált videokártya (Már használtam is oylat) míg a másik párosban a processzorban van egy HD7450D. Általános használatra melyik a jobb lehetőség de fogadok egyéb értelmes verziókat is.
2014. aug. 9. 10:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Az A6-5400K csak kétmagos. Jobban járnál egy 4 magos APU-val, ha már lehet, hogy 1 évig nem lesz benne VGA

AMD A8 5600K

Ez a legolcsóbb 4 magos újabb APU ha jóltudom. Jobb lenne mindkettő variációdnál!

2014. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BM-Striker ***** válasza:

Használt FM1-aes lapban nem gondolkodtál?


Nagyon olcsók, korrekt teljesítményük van és ha csak egy évre kell, akkor a jejárt élciklusú platform nem fog valódi hátrányt jelenteni.


[link]

2014. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik kutya, másik eb. Mindkettő kombináció megfelel a célnak.


De én eléggé húznám a szám, hogy egyik alaplap sem tudja a processzornak megfelelő RAM sebességet. Az FX-es legalább odaírja, hogy az 1866 megy, de overclockolva csak. Amit mondjuk nem is értek, ha a gyártó odaírja, hogy garantáltan megy egy frekvencia, akkor az definíció szerint nem overclockolás. A célnak megfelelő szuper gép mindesetre egy FM2+ gyors APU-val, és 8G DDR3-2133 memóriával.

2014. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Használtba nem szívesen megyek bele mert végén megszívom a ha behal az 1 éves idő meg a videokártyára szól hogy azt nem terveztem addig de a többit azért utána nem akarom lecserélni egy jó pár évig (na jó amíg csak bírja). De azt néztem hogy lehet egy 5-ért hozzájutok egy Asus 5450 1GB DDR3 és akkor már van egy videokártya amíg nincs jobb. A lényeg hogy hétköznapi használatot bírja és később fejleszthető legyen.
2014. aug. 9. 12:02
 7/9 BM-Striker ***** válasza:
5k-ért 9600gt van használtan......
2014. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi de nem érdekel
2014. aug. 9. 16:03
 9/9 BM-Striker ***** válasza:
5k-ért nem éri meg az 5450.
2014. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!