Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplap lenne a jobb?

Melyik alaplap lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy számítógépet szeretnék építeni, és az összes dolog megvan elméletben, az alaplapot kivéve. Két versenyző van: az AsRock Z97 Extreme6, valamint az MSI Z97 GAMING 7.

Melyik lenne a jobb választás? Árban kb. ugyanúgy mozognak.



2014. aug. 9. 12:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Milyen procid van?
2014. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
MSI, milyen a gép?
2014. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Intel® CoreTM i3-4150 Processzor, Optikai meghajtó: Samsung SH-224DB, Videokártya: MSI N660 GAMING 2GD5, RAM: KINGSTON 8(2*4)GB HyperX XMP Beast DDR3 2400MHz CL11 KIT, Ház: CHIEFTEC LF-02B ATX LIBRA SERIES, Merevlemez: SEAGATE Barracuda 2TB 7200rpm 64MB SATA3, Táp: Chieftec GPS-600A8 600W. Esetleg az eggyel lejjebbi, MSI Z97 GAMING 5-ben gondolkodom, ha jól láttam, annyi a különbség, hogy kevesebb USB port van rajta, viszont van D-Sub, ami kell, mert olyan a monitorom.
2014. aug. 9. 12:38
 4/29 A kérdező kommentje:
A D-Sub meg az alaplapra azért fontos, mert a vidikártyát csak később tudom megoldani. Ez meg csak a majdnem sziklaszilárd konfig, lehet, hogy ebben dolgozó ismerős olcsóbban jobbat tud majd szerezni.
2014. aug. 9. 12:46
 5/29 anonim ***** válasza:
Mar megvan a gep? Ha igen oszinte reszvettem!
2014. aug. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Hát ez elég tré így.


Minek Z97-es lap i3 mellé?

2014. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A gép nincs meg, nem tudom eldönteni, melyik lap legyen, ezért van az egész kérdés. Egyébként csak i3-massal indítanék, később biztos fejleszteném. Hogy miért tré, azt elmagyaráznád?
2014. aug. 9. 14:03
 8/29 anonim ***** válasza:

Szorzózáras processzor,nem tudod húzni,ha fejreállsz sem...

H97-es lap ha a 97-es Chipset kikötés,mindenképpem H-s chipsetű lap,vagy B85...

Ha később veszel szorzózár mentes CPU-t ,akkor miért ajánlunk H-s /B85-ös lapot? - mivel amint cserélnél jobb dolog,ha Lappal együtt adod,jobban gyorsabban viszik egyrészt,másrészt ha eladod kb. 5-10k-val kevesebbe a lapot és veszel egy új Z-s lapot az új procihoz,akkor újabb,fiatalabb ,TÖBB GARANCIA idővel rendelkező lapod lesz.


Amúgy meg hányadék aránytalan az egész...

Egy szimpla szorzózáras i3 mellé 45k-s Z-s Extrém tuning lap? ...

2400-as ram? GPS 600-as táp?

Borzasztó.

2014. aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Azért ilyen aránytalan, mert ez csak a kiindulás, nem tervezem így hagyni. Ezek után lehet dönteni: Csak procit cserélsz, vagy lapot is. Én a csak procira szavazok. Szakival pedig beszéltem, semmivel nem utalt rá, hogy nem lenne jó konfiguráció. Reméltem, hogy itt kaphatok választ fikázás nélkül is, de inkább akkor rákérdezek másnál, aki képes tisztességes, megbízható választ adni, fikázás nélkül.
2014. aug. 9. 14:20
 10/29 anonim ***** válasza:
Összesen mennyit szánsz rá? Sokkal jobbat össze lehet rakni!
2014. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!