Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom működésre bírni...

Hogyan tudom működésre bírni a videokártyám?

Figyelt kérdés
Teljesen új gépről van szó! A vga egy: sapphire 270x vaporx tipusu kártya a az alaplap pedig h97 performance az asrocktól. Megy a gép csak a videó kártyát nem látja a rendszer, ventik pörög nek szóval tápot kap. Ha minden igaz a proci (i5-4670)kéne letiltanom hogy ne a benne lévő grafikus chip legyen az eslsődleges! tudna valaki segíteni?

#BIOS #VGA #PCIe #intvgatiltás
2014. aug. 10. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A drivereket hogy telepítetted? Először az Intel utána a gép újraindítása aztán az AMD majd újraindítás.
2014. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1.: Az ATi kártyákkal sok baj van, ezt nem győzől elégszer leírni... :-)


2.: Az AsRock alaplapokkal kapcsolatban is megoszlanak a vélemények, de javarészt mégis negatívan állnak hozzá, mert állítólag eléggé kényes, csak bizonyos memóriákat ismer fel, a videokártyákkal is ez a helyzet... ...persze azt mondják, hogy ez régen volt így, manapság már jobb a helyzet... ...tényleg jobb? :-)


3.: ...én úgy tudom, hogy az alaplapok autómatikusan kezelik az integrált videokártyát, azaz ha teszel bele egy videokártyát, akkor azt használják... ...nos újabb ellenérv az AsRock alaplapokkal szemben...


4.: a BIOS-ban esetleg megnézheted, miután kivetted a videokártyát (mert a leírásokból az derül ki, hogyha beleteszed a gépbe, akkor nincs kép sem, jól értem?)


5.: Szóval a BIOS-ban be tudod állítani, hogy elsőbb a PCI-E slotot nézze meg aztán a többit... (vagy automata)

2014. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

alaplapi vga csatlakozón van kép?

csak a diszkrét vga csatlakozón nincs?

2014. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 csacsi2 ***** válasza:

Biosban kell az agp -t letiltani, pci-t elsődlegesre állítani

"Primary Graphics Adapter" -nél kell kiválasztani az elsődleges megjelenítőt.


A rendszert utána csökkentett módban indítani, a régi vga driver-t eltávolítani (tiltani) majd az újat feltelepíteni.

2014. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Driverek telepítve vannak a biost is frissítettem! az IGPU is le van tiltava de semmi. AMD Catalyst is a legfrissebb van fenn. Viszont az ezköz kezelő csak szabványos videó megjelenítőt lát, és azt hogy hiányzik a PCI illesztője de ez gondolom a kártya miatt van mert telepítésnél minden fel lett pakolva.
2014. aug. 10. 11:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Az alaplapiról nincs kép, a vgaból jön de ennek ellenére nem látja rendesen a rendszer...
2014. aug. 10. 11:33
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:

Gyakorlatilag az van, hogy nem ad képet már bekapcsoláskor sem? Vagy "csak" operációs rendszer alatt? Vagy a driver telepítése nem jó? Biztos egyáltalán, hogy a videokártya nem működik, vagy az egész gép? Az alaplapi videokártyával van kép? Mindkét 6 pines táp be van kötve?


"ventik pörög nek szóval tápot kap. "


A ventillátorok pörgése még nem jelent normálsi működést. Az autód is gurul akkor is, ha nem jár a motor. Ha gyenge a tápegység, akkor például éppen ilyen jelenség jöhet elő. Kb 260W kell csak a videokártyának és az alaplapnak. Egy 400-450W-os "codegen" kategóriájú tápegység nem fogja elindítani a procit és a videokártyát. Ebből a kategóriából az 500W-os is határeset...

2014. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Közben írtál... Szóval akkor a kártya működik, driver nincs telepítve. Először a Sapphire-os drivert telepítsd, utána esetleg a frissebbet az AMD oldaláról.
2014. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csacsi2 ***** válasza:

Tedd fel ezeket:

[link]

Download oldal...


-Graphic Card Driver (Catalyst Software Suite)

-HydraVision Package

-VGA Utility (TriXX OC Utility)


ha nem látja az oprendszer az azt jelenti számomra, hogy nincs, rossz , vagy hibásan települt a driver.

2014. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#csacsi2


Leszedtem a friss dreivereket ujra ahogy montad, biosban a PCIE az elsődleges. De a kép ugyan az továbra is a kártyába van dugva a hdmi(ez lehet gond?) kábel amiről a kép jön, de a kártyát továbbra sem ismeri fel. Általános videokártyaként ként kezeli rendszer(win7-64bit)...

2014. aug. 10. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!