Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy R9 280X elvinne két monitort?

Egy R9 280X elvinne két monitort?

Figyelt kérdés

Van egy régi, 1440x990-es ASUS monitorom, gondoltam jó lesz játék közbeni netezésre, stb akár.

Mellé lenne egy

egy ilyen: [link]

vagy egy ilyen : [link]

A régit gondoltam DVI-re kötöm, most is úgy van, az újat meg majd HDMI-re.

Nyilvánvaló, hogy csak az újon menne játék, a másikon max. egy böngésző.

Szóval - szerintetek elvinné-e, és melyik monitort választanátok (nem muszáj a kettő közül, csak 50e alatt)?


2014. aug. 13. 12:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Általánosságban beszélek, nem egy-egy konkrét típusról.

Bár igazából a DELL monitorai pont hogy nagyon is jók, kifejezetten ajánlottak. A japánok - iiyama, NEC, Eizo szintén jó minőségű monitorokat készítenek. Az LG és a Philips bizonyos típusai szintén a jobb fajtából valóak (nem mind), a Samsungnál meg a BENQ-nél kb. fordított az arány: sok a gagyi a termékpalettán és kevés néhány jó - rajtuk kívűl sajnos az összes többi gyártó is inkább ebbe a kategóriába sorolható, sem mint a többibe.

2014. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Aki a 30000-es monitort átalakítóval akarja rámerőltetni, üzenem neki, hogy 50e környékén keresgéljen :D
2014. aug. 13. 22:42
 13/26 A kérdező kommentje:
"iiyama, NEC, Eizo" - a probléma az, hogy ezek számomra ismeretlen márkák, és kétlem, hogy esetleges elromlásuk esetén jól kiépített garanciaérvényesítő-hálózatuk lenne...
2014. aug. 13. 23:19
 14/26 anonim ***** válasza:

"iiyama, NEC, Eizo" - a probléma az, hogy ezek számomra ismeretlen márkák, és kétlem, hogy esetleges elromlásuk esetén jól kiépített garanciaérvényesítő-hálózatuk lenne...


Te kétled, én viszont tudom, hogy nem így van :-) Egyébként épp ez a baj, hogy az emberek többsége nem is ismeri a prémium-márkákat, csak bebattyog a legközelebbi PC-boltba és leveszi az első közepesen-olcsó dobozt a polcról, amire rá van írva, hogy "LED","3D" vagy "FullHD". A legtöbb ember pedig napi több órát bámulja a monitort, mégsem mutat semmi igényt valamiféle színhűségre, konstrasztra vagy normális háttérvilágításra. Lehet, hogy nem 25k-ba kerül egy jófajta monitor, hanem mondjuk 50k-be vagy 60k-ba, netán a még jobbak 150k-ba de most lehet olyan típusokt venni, amik jó eséllyel a következő 6-8-10 évben nem igényelnek cserét - az durván úgy 10.000 óra működési idő, bőven elég arra, hogy valaki összeszedjen egy pár dioptriás szemüveget...

2014. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Nagyszerű - tehát melyik gyártó melyik modelljét javasolnád 50e alatt?
2014. aug. 13. 23:56
 16/26 anonim ***** válasza:
Valami IPS-t, ennyiért lehet, hogy kapsz DELL-t vagy iiyamat, de LG-k között is van pár jó.
2014. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
2014. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

No ez már nem rossz, de mivel én azért törekednék arra, hogy minél jobb minőségű legyen, örömmel várok még mindig monitorajánlatokat (ha lehet, konkrétakat) - átfogalmazva:

50000 körül.

2014. aug. 14. 09:51
 19/26 anonim ***** válasza:
2014. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
2014. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!