Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bírja a Win7 a hardver szívátü...

Bírja a Win7 a hardver szívátültetést?

Figyelt kérdés

-AMD Phenom II X4 Quad 970 3.5 Ghz

-Asus M4A88T-V EVO/USB3 (cserélendő)

-Kingston 1333MhZ 2x4GB + 2x2GB

-Asus Radeon HD7770 DCT-1GB GDDR5 PCIe

-2TB Seagate Constellation + 1T Samsung

-128GB Kingston SSD SATA2 Rendszertároló

-FSP HEXA 500w (550W)


Az alaplapot cserélném ki erre: Asus M5A99X EVO R2.0


Úgy választottam ki, hogy az összes paramétere megfelel a többi hardverhez, csak a kérdés hogy használható marad e a windows7 ideig óráig, úgy is újra kell tenni, de hogy egyáltalán bírja e az alaplapcserét?



2014. aug. 13. 13:06
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Cseréltem már úgy is alaplapot, hogy kibírta, úgy is, hogy nem. Mégcsak összefüggés sem nagyon volt, hogy mikor bírta, mikor nem. UBS3.0 pendriveról SSD-re kb 7 perc egy W7 telepítés...
2014. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak a töménytelen mennyiségű munkához szükséges össze fűzött programok hada (kb.: 30-40db) telepítése hosszú és fáratságos, a több terrányi adat visszaállításáról nem is beszélve amit különböző helyekre kell visszapakolgatni. Szóval annyira még sem egyszerű. De azért köszi.
2014. aug. 13. 13:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Új chipsetnél valószínűleg futtatnod kell majd a rendszerhelyreállítást, mert az előzőhöz tartozó meghajtóprogramok vannak fent a mostani telepítéseden.
2014. aug. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha az alaplap csréje előtt komplett Driver borotválást csinálok, jelzem az alaplapnak a chipset drivere nincs fent az AHCI kezelésének hiánya miatt mivel SSD-m van, ettől még a win7 használható marad miután kicseréltem és újra tettem a drivereket?
2014. aug. 13. 13:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért nincs fent a chipset driver, mert SSD miatt nem lehet feltenni. Az ok az hogy a driverben nincs megoldva az elosztó, és ha felteszem a drivert, a déli híd működése megbénul, r-go elszáll az összes USB portom.
2014. aug. 13. 13:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nincs fent alaplap-driver, legfeljebb olyan nincs, amit te telepítettél, de Windows telepítéskor mindig magától telepít SATA, USB, hangkártya meg egyéb drivereket, ha talál a saját telepítőjében. Van, hogy ez eggüttműködik a későbbi alaplappal is, de nem mindig.
2014. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Többek között nem egy-két külföldi oldalon találtam arra utaló jeleket, hogy a Phenom Sorozatos CPU-kat kivonták a forgalomból, el telt 2 év, és az FX sorozatot is meg fogják szüntetni, mert egy új, AM4/AM4+ raccsolt fizimiskájú sz@rt akarnak a piacra dobni ilyen alaplapokkal. Így az a sejtésem hogy leghamarabb jövő év közepéig a poltok pocain el fognak fogyni a Phenom, Athlon, és FX, AM3 foglalatú alaplapok. Tehát aki szeretne fejleszeni nem tud, csak kompletten újat venni. Úgy hogy mindenki gondolja meg hogy jó e még az AMD platformja.
2014. aug. 13. 13:46
 8/8 A kérdező kommentje:
A win7 alap driverei vannak fent igen, mert nincs már gyártói támogatása az alaplapomnak már majdnem másfél éve.
2014. aug. 13. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!