Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápot vegyek?

Milyen tápot vegyek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, ha hosszú lesz.


Tápot szeretnék venni, ami megfelel az alábbi feltételeknek. Lehet használt is.

-minőségi legyen

-350-400W bőven elég

-előny ha passzív vagy félpasszív, mindenképp halk legyen alacsony terhelés mellett

-egyben hagyott 12V-os ág

-legalább 80+ Gold

-legalább 5 év garancia (használtan legalább 3 év)

-moduláris tápok előnyben

-jó lenne 20000Ft-ból megúszni, nagyon max 25000Ft


Az első amit kinéztem, az Seasonic G360. Ha jól tudom ugyanaz, mint amit 13k körül árulnak valami más néven, csak a kinézete, és a kábelek mások. Ez alapján nem lehet olyan nagy szám, ahhoz képest, hogy 20k. Bár biztos nem rossz, de mégiscsak a legolcsóbb Seasonic belső alapján.


A másik a Corsair RM450. Nagy előnye, hogy félpasszív, szépen harisnyázott kábelei vannak, és full moduláris. Viszont "csak" CWT belső van benne, ami ugyan nem rossz, de azért nem egy Seasonic kategória általában. Kérdés hogy ez a CWT belső jobb e mint a G360-é?


Ti melyiket vennétek, esetleg más ötlet?



2014. aug. 14. 20:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Véletlenül rossz kategória lett, át lehetne rakni a hardverekhez?
2014. aug. 14. 20:44
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez feleslegesen erős, és drága. Ha már 30k-t kiadnék tápért, akkor csakis 400W-os passzív Seasonic jönne szóba, de nem adok érte annyit.
2014. aug. 14. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:

" Ha jól tudom ugyanaz, mint amit 13k körül árulnak valami más néven,"

Nem jól. Te az S12II variánsokra gondolsz, az tényleg alsókat, a G ennél már egy ligával feljebb játszik.

Amit néztél RM se rossz választás, CWT-től magától se kell félni(gondolom manapság ez a cwt utálat köszönhető a gpa szintű alsós belsőknek meg az új PH!-s milyen tápot topik válaszolóknak). Persze ilyen szempontból az SS G jobb, de előnyeit az rm-nek már te is felvázoltad.

Amit az előző linkelt se rossz alternatíva, van annak 400-as változata is. Messze a leghalkabb lenne, szóval nem hátrány, hogy nem félpasszív. Az viszont már lehet az, hogy fix kábeles. +12V tekintetében osztott, bár (nem írtál pontos konfigot) fogadnék, hogy nem vagy azon ritka esetek közt akinek számítana az egyben hagyott ág, és amúgy is az FSP AU féle megoldás elég jó ilyen szempontból.

2014. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Itt olvastam:

[link]


Köszi a választ. Egyelőre elég kis fogyasztású konfigom van (G3258+GTX750Ti), de majd egy i5 lesz benne később, talán GTX860-nal. De ha véletlenül úgy döntök, hogy veszek egy 200W-os VGA-t (nem valószínű, de azért a lehetőség maradjon meg), nem akarom, hogy gondot okozzon. Mondjuk elég neki a 18A, úgyhogy végül is mindegy, hogy egyben van e a 12V-os ág.


A 400W-os e9 tényleg nem tűnik rossznak, eddig csak iponban néztem a garanciaidőket, láttam, hogy 2 év, aztán ki is húztam a listámról. De már látom, hogy 5 évet is adnak rá máshol.

2014. aug. 15. 09:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, hogy arra a verzióra gondoltál. Az tényleg a sallang mentes G, de SS-nél(meg főként FSP-nél) szokott lenni, hogy egy egyszerű verziót kiadnak jóval olcsóbban, de ez általában kaphatatlan(vagy csak alig), főként OEM-nek. Ez nem von le az értékéből, mert árán újonnan jobbat aligha kapsz.
2014. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát fogalmam sincs mit fogok végül venni.. :D

Még akár egy Coolermaster V450 is jó lehet, de akkor meg már inkább RM450...


Szerintem egyelőre inkább várok, hátha találok ilyesmi tápot használtan.

2014. aug. 15. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!