Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik hőmérséklethez állítsam...

Melyik hőmérséklethez állítsam be a hűtőmet?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy Corsair H80i folyadékhűtőt beállítgattam a ventillátorok fordulatát automatikusra.

Viszont a Corsair Link nevű programban több bállítási lehetőség is van hogy melyik szenzor hőmérsékletétől függjön a fordulatszám.

-Asrock CPU Temp (gondolom ez a shocket temp)

-FX8350 Core Temp (nyilván a CPU)

H80I Temp (ez meg ugye a folyadékhűtő)


A probléma az hogy a Core és a Shocket temp között nagyon nagy eltérés van tehát míg a CPU olyan 45C terhelás alatt addig a foglalat majdnem 70C

Tehát melyik hőmérséklethez állítsam be a hűtőt? mennyi a foglalat megengedett hőmérséklete?

Lehetőleg olyan írjon akinek van tapasztalata vízhűtőrendszerekkel.



2014. aug. 16. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


70 fok elméletben még biztonságos SOCKET hőmérséklet,valamint a procinak még a 60 celsius fok is elmegy.

2014. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szóval: Én nem aggódnék miatta.


Mellesleg egy proci hűtő nem igazán tudja hűteni a foglalatot mivel az a proci alatt van..

2014. aug. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Ez valóban igaz. mivel a 2 között semmilyen hőleadó felület nincs a polikarbonátin kívül de mégis képes a foglalatot 55C körül tartani ha ahhoz állítom be a hűést ennek eredménye az hogy sajnos baromi hangos. szóval akkor a maghőmérséklethez állítsam és a shockettel ne törődjek?


mellesleg ez prime95 alatt mért érték tehát a játékok ennyire csak nem fogják a gépet.

2014. aug. 16. 13:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg ez a helyzet: [link]
2014. aug. 16. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hagynám full automatikusan vezérelten,nem érdemes emiatt aggódni (mivel jó így ahogy van)
2014. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oksa. Ez amúgy nem teljesen automatikus mert a hőmérsékletet és a fordulatszámot kézzel állítottam be mivel az alapbeállítás enyhén szólva is pocsék.

De akkor marad ez a kalibráció szerintem. köszi a választ. megy a pacsi :)

2014. aug. 16. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!