Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A táblagépem felébreszti...

A táblagépem felébreszti hibernálásból a PC-met! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Igen, ez történik, és csak lesek. Egyszer megtörtént, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, azt hittem valami véletlen egybeesés, de azóta sokszor előfordult, ma direkt teszteltem a dolgot és bekapcsolt.


Általában nem szoktam kikapcsolni teljesen a számítógépem, csak hibernálni szoktam. A tápot hátul nem szoktam leállítani. Mostanság, ha a táblagépemet bekapcsolom, felébred hibernálásból a számítógépem. Wi-Fi-n keresztül csatlakozik a táblagépem az internethez, a PC-m hálókábellal csatlakozik. Van egy másik PC is rákötve a hálózatra, ugyancsak kábellal.


Igazság szerint fogalmam nincs, miért tesz ezt és mióta (általában a táblagépemet nem szoktam ki / bekapcsolni nap közben és a PC-met előbb indítom el hozzá képest).



2014. aug. 19. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem szinkronizáltad valamikor kapcsold ki a szinkronizációt
2014. aug. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tuti hibernálod? Hibernálásból nem tud felébredni, csak altatásból. A hibernálásból való bekapcsoláshoz ugyanúgy meg kell nyomni a bekapcs gombot. Az altatáshoz viszont nem.

A hibernálásnál teljesen leállnak a hardverek, mint a kikapcsolásnál. Viszont hibernálásnál a memória tartalma a merevlemezre íródk és onnan tudod folytatni a munkát ahol hibernáltad a gépet.

Altatásnál nem íródik ki a memória tartalma és a hardver sem kapcsol ki teljesen. Vannak olyan gépek amik altatás alatt fogadják az emaileket és szinkronizálnak a háttérben altatás alatt.

Az első is írta a szinkronizálást. Ha az aktív, akkor az miatt bekapcsolhat. Az biztos, hogy valami aktív azon a gépen ami reagál a tabletre.

2014. aug. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy hibernálom, ki is kapcsolhatom a tápot hátul, de nem szoktam, csak ritkán, ha így teszek, akkor is gond nélkül képes a Windows visszatölteni az előző állapotába. Szóval nyugodtan áramtalaníthatnám a gépen, nem úgy, mint az alvás esetén.


Az is biztos, hogy nem csak a bekapcsoló gombra tud bekapcsolni. Ha pl. áramkimaradás van és visszajön az áram, arra is felébred hibernálásból. Régen arra is felébredt időnként, ha USB eszköz volt rákötve, volt, amikor egyszer csak reagált rá és bekapcsolt. Egy BIOS frissítés segített ezen, megjelent az S4-es alvás illetve hibernálás mód, ez az USB-s eszközöket is áramtalanítja, de ez az új hibajelenség számomra furcsa.


Ilyen alaplapom van egyébként a legfrissebb BIOS frissítéssel: asus.com/Motherboards/P8H61MX_USB3/

2014. aug. 19. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!