Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte alaplap, mi lehet a...

Gigabyte alaplap, mi lehet a gond? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy régi gigabyte ga-b75m-d3v alaplapom, benne egy i3 2120as cpuval , és egy cooler master házzal, 1tb hdd,vel 8gb rammal fsp hexa 500w táppal és egy radeon r9 270x es vga val, a gép váratlanul kikapcsolt és utána ha elindítpom akkor a cpu hűtő és a vga-n a ventik is fullon mennek, és nincs kép? Mi lehet a gond, próbáltam az alaplapi vga val is de ott sincs jel, a monitor biztos hoy jó mivel kipróbáltam ugyanazzal a kábellel , egy másik géppel, próbáltam clr-cmos-t is , egyszer 5mp ig zártam le a jumpert, betett akksival egyyszer 10percik kivett aksival , mindkettőnél a pc kivolt húzva a konektorból, de a resetnél újra mindegyik venti maxon, és nincs kép, a vganál sem, az alaplapin sem, próbáltam kivett cpuval és rammal, kivettem a vga-t is , lekötöttem a hdd-tis , az cd/dvd irót is kivettem, és csak a tápra volt kötve és ugyan az hogy nincs kép, de a lap megy, a speakerbennagyon halk sipolás hallatszik folyamatosan, Tudnátok segíteni nekem, hogy életre keljen, vagy kuka az egész?, mert jelenleg még nem akarok új lapot venni, mivel akkor már új gépet veszek majd...

2014. aug. 20. 08:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ki kellene próbálni egy másik tápot is.
2014. aug. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
jó ötlet, majd kipróbálom, de nem hiszem hogy a hexa 500 csak ugy elromilik, mit javasolsz, mit tegyek hogy ujra mennyen?
2014. aug. 20. 09:01
 3/23 kata kata ***** válasza:
És egy másik procival is kipróbálhatod.Ha úgy sincs semmi akkor kuka az alaplapod.
2014. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy első körben próbálj ki egy másik tápegységet.
2014. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, csak az a baj hogy nincs jelenleg másik procim...

a tápot majd megprobálom, az van itt hon egy másik is 550wattos raider, de kétlem hogy az lenne a ludas, és nem reagál semmire, hiába nyomok le billentyűket, stb, de amikor elindtom, akkor abillen felvillan mintóden led egyszeree majd kialszik..

2014. aug. 20. 09:05
 6/23 A kérdező kommentje:
meg az ethernet kábelnél szokott villogni 2led amikor van net de most nem villog, de billen csak akkor vilanak a ledek, ha ps/2 portra van dugva
2014. aug. 20. 09:07
 7/23 A kérdező kommentje:
bár lehet hogy igazatok van , lehet a hexa 500 a ludas, tönkremehetett az r9 270x allatt egy ága és amiatt nincs kép....na majd megprobálom, addig is várom a többi választ is, köszi hogy segítetek!
2014. aug. 20. 09:09
 8/23 hypno ***** válasza:

#2 Nekem egy Fsp Everest "csak úgy" tönkre bírt menni, hogy miután áramtalanítottam, soha többé nem volt hajlandó minden kapcson leadni a szükséges feszültséget.

Egy fél marék kondenzátort kellett benne cserélni.


Nem hiszem, hogy egy Hexával ne fordulhatna elő.


A véletlenszerű váratlan leállás leginkább a tápra utal.

2014. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
igazad vanszerintem is ez lessz a gond, most elmek a másik tápért és lepróbálom,majd irok, köszi!
2014. aug. 20. 09:16
 10/23 hypno ***** válasza:

Egy bármilyen kölcsöntáp megteszi, ami biztosan működik.

A próba idejére legfeljebb nem kötöd be a Radeon R9 270X-et, hanem az integráltat használod.


Belezd ki haverod/öcséd/bátyád (nem kívánt törlendő) gépét ideiglenesen. xD

(Ha ellenállnak lökd fel őket)

2014. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!