Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tabletet vagy laptopot vegyek?

Tabletet vagy laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
Gimis vagyok és koleszben lakok hetközben. Minden hétvégén otthon vagyok. Van otthon egy asztali pc-m és szeretnék valamit a koleszban is. Amire kellene az a netezés, filmnézés, facebook, zene stb. Nem tudom melyiket vegyem. Ha a tablet mellett döntök akkor egy jó fajtát vennék. Ha meg a laptopot választom akkor nem is a legrosszabbat és nem is a leggyengébbet. Szerintetek melyiket érné meg nekem?

2014. aug. 20. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
A kollégiumban vannak olyan gépek, amiket használhattok? Mert ha igen, akkor én tabletet vennék, ellenkező esetben laptopot.
2014. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én meg minden esetben lapost vennék, igaz nagyobb meg drágább de több előnye van mint egy táblagépnek
2014. aug. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy laptop tudja amit egy tablet de ez fordítva nem igaz !!
2014. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A laptop azt is tudja, hogy az utcán sétálva a kezembe fogva kényelmesen használhatom? Vagy az egész napos használatot (jó, a drágák igen)?

Amire használni szeretné (internet, filmnézés, zenehallgatás) 100%-ban tökéletes a tablet. Gyakorlatilag erre van kitalálva - tartalomfogyasztásra.

2014. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem van táblám, de sosem venném elő az utcán séta közben ezt-azt nézni rajta.

Végig kell gondolni, hogy mire is kell, illetve hogy hány éves vagy, a későbbiekben, ha pl. egyetemre mész akkor lesz e kereted arra, hogy vegyél egy laptopot?

Ha előreláthatólag nem, akkor én inkább a laptopot választanám, hiszen teljesül minden, amire szükséged van, de akkor sem kell kétségbe esni, ha hirtelen számítógépen kell megírni valami beadandót, ami egy tableten marha kényelmetlen. Ha mész egyetemre, mindenképpen kell majd egy megbízható laptop, úgyhogy én ezt is mérlegelném a helyedben.

A tábla utazáshoz jó, vagy esti unaloműzéshez, de komolyabb dolgokhoz már nem igen. Ez tényleg csak egy szórakoztató eszköz. Én idén diplomáztam, gyakorlatilag a koliba utazásnál és hazautazásnál használtam, illetve ritkán esténként, amikor már nem volt kedvem bekapcsolni a laptopom. Soha, semmi másra. Komolyabb dolgokra egyszerűen használhatatlan.

2014. aug. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő van.

A laptop az alapbázisom. Hatalmas tárhelye van, erre töltök le mindent, ezen szeretek legjobban tanulni, filmet is ezen nézek legtöbbször.

A tablet pedig a mozgóbázis :)

Ezen is sokat netezek, ezt hordom magammal mindenhová, utazáskor filmnézés, olvasás, na meg a remek alkalmazások...

Én a helyedben laptopot vennék, de nem biztos, hogy egyformák az igényeink.

2014. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A laptop komolyabb dolog, de a helyedben ha van rá pénzed elgondolkoznék egy hibrid gépen ami egyesíti a tablet és a laptop előnyeit.
2014. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!