Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérné ez a Videókártya?

Megérné ez a Videókártya?

Figyelt kérdés

Jelenlegi VGA-m egy Powercolor HD 6990.

Megérné erre lecserélni már csak a fogyasztás és új technológia miatt is?


[link]


Most nagyon jó vétel lenne,és eladnám a mostani Videókártyámat!



2014. aug. 20. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyiért adnád el?


Amúgy az R9 280X kb. 5%-10%al gyengébb :/

2014. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
50-ért adnám el,azt a veszteséget különösebben nem érezném meg,viszont szerintem az R9 jövőképesebb.
2014. aug. 20. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát... nem igazán.


Mind elmondtam,még gyengébb is.

Ha nem hiszed el,nézz utána :/


Viszont ha jól tudom úgy kb. 120-130 wattal kevesebb áramot zabál,ami nem semmi.

2014. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pusztán a teljesítmény nem éri meg a többletkiadást, bár 280X teljesítménye kiegyensúlyozottabb (mivel nem CF-et használ, hanem 1 GPU-t - pár játék nem is támogatja előbbit). Ugyan 6990 gyorsabb tud lenni nála több esetben, néhol (főleg minimum FPS-eket tekintve) lassabb, mint a 280X. 6990 ráadásul "vakvágány" architektúrájú (VLIV4), ma már a GCN-t nyomja az AMD, drivereit is főként ezekre optimalizálja, Mantle-ről nem is beszélve. Plusz ott van a fogyasztás kérdése is, 280X kisebb étvágyú (és kevésbé melegíti be a szobát a kánikulában:)). De hogy ezekért megéri-e kiadni a +10-et, te tudod. (Én hasonló helyzetben alighanem meglépném, de csak a fogyasztás miatt.)
2014. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neten már megrendeltem,köszi a segítséget,és mentek a zöldek!
2014. aug. 21. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!