Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer Extensa 5210-es laptopom...

Tiborka981 kérdése:

Acer Extensa 5210-es laptopom van . Windows XP telepítő nem ismeri fel a merevlemezt. Hogy tudom ezt megoldani, hogy felismerje?

Figyelt kérdés
Nincsen floppy a laptopomba . A biosba csak a bootolási sorrendet tudom állítani. Az eredeti Xp-t akarom feltenni.

2014. aug. 21. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Az alaplap AHCI szabványt használ a vinyó kezelésére amit az xp alapból nem támogat. Azt kellene átállítani IDE-re. Ha a nem lehetséges akkor neccesebb a dolog. vagy csinálsz egy telepítő lemet amibe benne van a sata driver.


Vagy kikapod a laptopból a vinyót berakod asztali gépbe vagy másik laptopba. Ahol átkapcsolhatod IDE módba a satát amíg telepíted az xp-t meg a drivert.


Vagy rakj rá Win7-et. A "Starter" változata eléggé igénytelen. A 6 éves szakadt laptopomon is szépen repül

2014. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Vagy kikapod a laptopból a vinyót berakod asztali gépbe vagy másik laptopba. Ahol átkapcsolhatod IDE módba a satát amíg telepíted az xp-t meg a drivert." Ezt pontosabban létszi.
2014. aug. 21. 17:08
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy a legelső módszert létszi írd le szájba rágósan.
2014. aug. 21. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:

-Kiveszed a laptopból a vinyót

-Átpakolod egy másik gépbe tanácsos egy asztaliba, mert ott nem korlátozzák általába a bios beállításokat

-Ott megnézed, hogy látja e a vinyót. Ha igen telepíted az xp-t, ha nem akkor belemész bioszba és keresel valami achi, sata, ide szerű beállítást és elkezded piszkálni ameddig nem kezdi el látni a vinyót. Majd feltelepíted az xp-t.


-Majd googlézol és letöltesz majd telepítesz egy sata drivert ami a laptopodhoz való.


-Ha kész kiveszed a vinyót vissza a laptopba, bekapcsolod és reméled a legjobbakat.

2014. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az integrálósat még nem próbáltam arról csak ilyen leírást találtam.


Másoljuk fel az XP CD tartalmát egy mappába, amelyet megmutatunk majd az nLite-nak is. A menüben válasszuk az integrálás (integrate) és bootolható ISO (bootable ISO) opciókat. Az Insert gombbal adjuk hozzá a letöltött „iaahci.inf” fájlt (single driver), majd jelöljük ki a chipsetünk típusát.

2014. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha feltelepítettem az Xp-t a vinyóra meg a drivert is akkor tegyem bele a laptopba és tegyek rá ujból egy XP-t?
2014. aug. 21. 17:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha fent van a driver meg az xp és elindul a laptopodon akkor utána ne piszkáld.
2014. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Egy másik gépen való telepítés tiszta baromság. Nem biztos hogy feláll utána a rendszer ha visszarakod a laptopba a lemezt.


Nézd meg a BIOS -ba, lehet a merevlemez vezérkőt IDE módba állítani!

Ha nem lehet, bele kell integrálni a drivert a telepítőbe.

Itt megtalálod dirtekt a tiédhez:

[link]

AHCI néven!

Kicsomagolod és és nLite programmal beleintegrálod.

Itt elég szép le van írva csak a képek már nem látszanak:

[link]

A végén kapsz egy iso -t ami kiírsz és máris látni fogja a lemezt.

2014. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. aug. 21. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!