Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erre a felhasználásra jó lesz...

Erre a felhasználásra jó lesz ez a konfig?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy gépet itthonra, ami az alábbiakra lenne használva: Adattárolás, Néha videóvágás (nem professzionális, csak a saját felvételeimet (motoros túrák stb) szeretném megvágni, rendbe szedni, ezek rendszerint nagyon hosszú felvételek)

Illetve netezés, szövegszerkesztés, tehát átlagos felhasználás.

Fontos, hogy kis fogyasztású legyen, és maga a gép is kicsi legyen. Szinte 0-24-be futni fog.


Tehát akkor maga a gép:

Amd Athlon 5350. G3220-ban gondolkoztam, de ennek fele akkora a fogyasztása, illetve ha egy adott videóvágó program kihasználja a 4 szálat, akkor ez gyorsabb, ugye?

(nyitott vagyok az Intelre is, sőt, processzorok terén őket preferálom, de itt inkább az AMD felé húzok)

Alaplap: ASROCK AM1H-ITX

Ram: CRUCIAL 8GB Ballistix Sport DDR3 1600MHZ, CL9 (ebből 2db. Azért 2, mert olcsón tudnám őket beszerezni)

SSD: SAMSUNG 250GB SATA3 840 evo

HDD: WD Caviar Green 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EZRX

Optikai egység: SAMSUNG SH-224DB/BEBE

Bill+egér: LOGITECH Wireless Combo MK270

Ház: COOLERMASTER Elite 110

+ lenne itthon egy WD Green 1tb, amit külső HDD-ként használnék. Ha jól tudom lehet hozzá venni valamilyen tokot, hogy tudjam külsőként használni.

Tápegységből viszont nem tudom, hogy mit kellene.

Egy ilyennel szemeztem, de nem lesz sok az a 200W?

FSP FSP200 50GSV 85+


Illetve Monitor/tv-nek ezt néztem ki:

[link]


Ez a komplett gép így jó lenne arra amire nekem kell?

Illetve nem lenne sok az APU-nak a FULL HD? Elboldogulna a FullHD filmekkel? Válaszokat, javaslatokat előre is köszönöm!



2014. aug. 22. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a proci genge ahog van(még ha 4 magos is baromi gyenge) az intel gyorsabb nála mennyid van az egészre ?(csak a gépre)
2014. aug. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
(minen cuccmok nélkül bill egér,monitor)
2014. aug. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hypno ***** válasza:
A TV-t ne az Iponnál vedd. Ez egy tavaly előtti már kifutott típus. Jó tízezerrel olcsóbban is megkapod.
2014. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!