Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az EC tápok milyen minőségűek?...

Az EC tápok milyen minőségűek? Siha nem soha nem hallottam róluk, gondolom nem túl nagy márka.

Figyelt kérdés
Most egy EC 300w-os táp megy a gépemben. Már 8 éve. Még kisgyerek voltam KB 7 éves. Vettem egy új Videókártyát R7 250 1GB DR5 és ennek elég egy FSP 350w-os táp. Néztem olvastam 8GB-tam, i3 mellett+ssd elvitte. DE az én EC tápm vinné? Most vamn a gépembem egy Athlon 64 x2 Dual Core 5000+,2GB-ram, GT 210!! NEM EGY GAMER GÉP. Most fejlesztgetem. SZóval r7-el+2gb ram vinné az Ec 300w-os táp?

2014. aug. 24. 16:34
 1/6 hypno ***** válasza:

Ha ez a táp 8 éve megy, akkor jó minőségű. Ennyi idő alatt az ismert márkásabbakban is simán elöregszenek az alkatrészek.

A nagyobb gond szerintem a nem a minőségével, hanem a hatásfokával van.

Hány amperes a +12V-os ág?

2014. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
10A.Kevés ugye?
2014. aug. 24. 17:04
 3/6 pinkpancser ***** válasza:
Bár az R7 250 nem egy drága VGA, de azért az a gép szerintem megérdemelne már egy új tápot! 8 évesen már azért száradnak a kondik, így könnyen megállhatna a gép pl nagyobb procihasználatnál. Arról nem is beszélve, hogy pár év alatt a jobb hatásfok miatt már megérheti, és valószínűleg halkabb is lenne.
2014. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen nem vitás de megérdemelne de nem álle BF3 The witcher 2 Ac3 ezek alatt nem állt le.Nem egyszer volt a proci 100%-on.Bírja!! :)
2014. aug. 24. 17:33
 5/6 pinkpancser ***** válasza:

Ha lesz alkalmad megnézni a felvett teljesítményt (használat közben és kikapcsolva is) akkor tedd meg. Lehet meg tud győzni, hogy mégis megérné lecserélni :)

Találkoztam olyan táppal (kb 5 éves gép) aminél standby 30W fogyasztás volt. Egy év alatt az kb egy rendes táp ára :)

2014. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mérni nincs lehetőség de hosszú távra nem tervezek evvel a táppal.Karácsonykor csere talán :)
2014. aug. 24. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!