Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes használt processzort...

Érdemes használt processzort venni?

Figyelt kérdés

Első sorban olyanok válasza érdekel aki már vett használt pc alkatrészt és van némi tapaszalata ebben.

Mire kell figyelni? Hol vettétek? stb..

A válaszokat előre is köszönöm! :)



#PC #számítógép #processzor #használt pc alkatrész
2014. aug. 25. 09:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, nemtudom fontos információ ez lga1155 i5-re vagy i7-re szeretném cserélni mostani i3-mat.
2014. aug. 25. 09:40
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Egyik haverom egyszer azt a megállapítást tette, hogy a boltban megvehető processzorok zöme (több, mint 80%-a) használt, vagy valami kis baja van vagy nem tett eleget a processzorgyártás igencsak steril készítésének, tehát egy szösszenet bajuk van, amit egy mezei felhasználó soha nem venne észre... :-)


Ergó tökmindegy hol veszed! :-) ...hiszen nem voltál ott a gyártósor mellett, mikor készült... :-)

2014. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
97%

Ha jó árban van érdemes persze. Kisebb a kockázat, mert a többihez viszonyítva ez a legritkábban meghibásodó alkatrész egy számítógépben. (Feltéve ha nem volt szénné tunningolva, de ezt sajnos úgysem tudod kideríteni. Messziről jött ember meg azt mond amit akar, vagy amit a vevő hallani szeretne).


Saját részre csak egyszer vettem használt procit, másnak viszont már több tucatszor. Eddig még se én se ők nem panaszkodtak.

Általában hirdetéseken keresztül vettem, pl.: hardverapro.hu

2014. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi!
2014. aug. 25. 09:48
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
95%

Abba is van kicsi igazság, amint "Igaz Mondó" mond.

Az ilyen kelet európai rabszolga társadalmakba, mint Magyarország, mindenből gyengébb minőséget küldenek. Legyen az élelmiszer vagy műszaki cikk. Egyszer láttam róla egy riportot.

2014. aug. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a legelső - használt alkatrészekből sufnituningolt - gépembe vettem használt processzort. Első gépbe tökéletes volt, megbízhatóan működött, bár nem volt túl erős.

Manapság már nem mernék használtan venni. Főleg mert nem tudom mennyire volt túlpörgetve az előző gazdájánál.

Na meg ott van a garancia kérdése.

2014. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!