Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártyára processzor hűtés?

Mulik jános kérdése:

Videókártyára processzor hűtés?

Figyelt kérdés

JÓ tudom hogy hülyeségnek hangzik, de mégis,

Az alany egy gtx 465 ös kari!

Lehetséges lenne hogy a proci hűtő elvégezni aszt amit a vga hűtésnek kellene?



2014. aug. 28. 06:47
 1/6 hypno ***** válasza:

Persze, lehetséges.

A buktató a hűtés rögzítése és/vagy a súlya.

2014. aug. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A rögzítést azt könnyen megtudnám oldani,

Tegyük fel hogy már rajta van a proci hűtő! Hűtene e olyan jól mint a gyári vagy jobban?

2014. aug. 28. 08:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi probléma van vele, hogy a videokártyákon a memóriákat is szokták hűteni. Szóval arra kéne még esetleg valami megoldás...


Egyébként talán jó lehet...


Véleményem szerint leginkább a hely miatt (2-3 kártyánál több helyét ne foglalja el a videokártya) néznek ki másképpen. Meg persze a súly/tömeg is jobban eloszlik.


Szóval valamivel támaszd alá szerintem, ha rászerelsz egy toronyhűtőt...

2014. aug. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt sünökel meg oldom. A súlyt meg úgy próbálnám meg megoldani hogy egy sín szerüséget tennék a vga fölé aminek az egyik vége a gépház hátulján lenne rögzítve a másik pedig a merevlemez tároló szélénél.

Ez még csak elképzelés :D de adott minden hozzá

2014. aug. 28. 08:43
 5/6 hypno ***** válasza:
#2 Hűtője válogatja. CPU hűtőből is van olyan, amit max. 70W TDP-hez ajánlanak és van amit 320W-ig.
2014. aug. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézz körül a youtube on, mert ott én már páttan ilyen ötleteket megvalósítva viszont mindenhol volt egy ventillátor am minden egyebet hűtött a kártyán. Maga a gpu-t hidegebben tartaná mert egy cpu hütő nagyobb felületen ossza el a felvett hőt és nagy általánosságban a ventillátor is nagyobb akár bagyobb fordulatszám us lehetséges. Jó dolog de a hátrányai a nagy méret, súpy a memória és egyéb chip ek hűtése. Remélem segítettem :)
2014. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!