Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A külső merevlemezemet nem...

A külső merevlemezemet nem érzékeli a számítógép. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Van egy OMEGA márkájú HDD-n 200 gigás. Pár napja még tudtam használni ott ahol lakom, a laptopommal. Most itthon vagyok látogatóban, és az itthoni két géphez csatlakoztatnám, de a két gép közül egyszerűen egyik sem érzékeli. A készülék világít de semmi több. Esetleg megsérült volna az utazás alatt?
2014. aug. 29. 11:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy nem ugyanavval az USB-vel használom, amit vele vettem (annak bemeneti végén két USB konnektor volt elágazva).
2014. aug. 29. 16:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán inkább nem 2 USB konnektor, hanem dugasz van leágazva...


Ez ugyanis nem mindegy. Eszerint neked feltehetőleg USB 2.0 csatis merevlemezed van. A 2 dugasz amiatt van rajta, mert 1 USB konnektor nem ad annyi feszkót, hogy menjen tőle a vinyód. Az egyik kell tehát arra hogy kommunikáljon a géppel és leszívjon némi szuflát is, a másik meg csak az elektronyos enerdzsi leszívásához kell, ahhoz a mennyiséghez ami pluszba kell neki még.


Azaz ha olyan kábellel próbálod csatlakoztatni amin csak 1 dugasz van a számítógéped felé, akkor esélytelen az egész. Az ne tévesszen meg hogy világít a LED, mert az csak azt mutatja hogy tudna kommunikálni a géppel. De hiába, mert a motort nem tudja felpörgetni.


És tiszta szerencséd van emiatt, mert rosszabb lenne ha felpörögne a motor... Akadhat ugyanis USB konnektor ami picit nagyobb áramot ad le. Az lehet hogy felpörgeti neked, elkezd működni, de a feszültség mégis alacsony, épp a határán van annak amivel működni tud, így valamelyik írási műveletnél hülyeséget csinál, és tönkreteszi neked a lemezen tárolt adataidat. Én már jártam így... Szóval ne kísérletezz egydugaszú kábellel!


Ha a régi kábellel eddig úgy használtad hogy csak az egyik dugaszát dugtad be és mégis működött, akkor pokoli mázlid volt hogy eddig nem tette tönkre az adataidat. Ugyanis mindkét dugaszát csatlakoztatni KELL a géphez, az a szabályos!


Szerezz neki ugyanolyan kábelt mint amivel használtad, és majdnem tuti hogy újra működni fog neked. Teljesen valószínűtlennek tartom, hogy megsérült volna az utazás során.

2014. szept. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Németországból itt vendégeskedő unokaöcsém vett 1 félTB-os HDD-t, külső tok USB/SATA, USB kábel. Ugyanez volt a problémája. Kivettem a tokból, az asztali gép DVD kábelét lehúztam, a helyére raktuk a winyót; és Format neki.

Ezután normál műxés. :)

2014. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

#3: Ja és nem 58, hanem 100%-ban jól működik azóta is...!

Bakker! Milyen %???

2014. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Visszajöttem a szabiról, kipróbáltam az eredeti kábellel, működik szerencsére.
2014. szept. 4. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!