Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket válasszam, Intel-es...

Melyiket válasszam, Intel-es vagy AMD-és gépet?

Figyelt kérdés

Egy új gép kellene, de nem nagy játékokra, csak szörfözésre, zenehallagatásra, tanulásra, olvasásra, filmek konvertálására, torrentezésre, egyéb oldalakról való filmletöltésre,skype-olásra és kisebb játékokra.

Többször egyszerre megy a konvertálás, filmletöltés, és a medialejátszó, tehát nem szeretném, ha emiatt lelassulna a gépem, mint a mostani, ami már jó pár éves.

Azt tudom, hogy 4 Gb RAM kellene, min. kétmagos proci, 1600 mHZ, hdmi csatlakozó, de a többi műszaki paramétert nem értem. (nő vagyok)

A következő kettő/három gép közül melyik lenne a jobb nekem???

Nem szeretnék 65 ezernél többet szánni rá.


1.

[link]

Akciós 03. számítógép konfiguráció

AMD A4 Dual Core 5300 (3.6GHz Turbo), Radeon HD7480D, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, DVD író

Processzor: AMD A4 5300 3.4GHz/1MB/2000MHz /2mag/ FM2

Alaplap: AsRock FM2A55M-HD+

Grafikai processzor: Radeon HD7480D max 2GB

Memória: 4GB DDR3 1600Mhz

Merevlemez: 500GB SATAIII

Optikai meghajtó: 22x DVD super multi író

Tápegység: 400W halk 12cm cooler PFC

Számítógépház (előlapi USB-s, audio kivezetés)


vagy


2. [link]

Office #12

Alaplap MSI H81M-E33 4.Generációs Haswell CPU

Processzor Intel Pentium G3220 2x3,0Ghz

Memória 4GB DDR3 1600Mhz

Merevlemez 750GB SATA

Videó vezérlő Intel HD Graphics VGA/DVI kimenet

Optikai meghajtó Samsung kétrétegű DVD író

USB / SATA USB 8db / SATA 4db USB3/SATA6

PCI PCIe x16 1db / PCIe x1 1db

Hangkártya Realtek® ALC887 HD 7.1 csatornás

Hálózati kártya Realtek RTL8111G 10/100/1000Mb/s

Előlapi csatlakozók Fejhalgató, Mikrofon, 2db USB

Garancia 3 év*


vagy ez a négymagos gép

[link]



#processzor #Intel #AMD #AMD processzor #inteles gép #amd-és gép
2014. aug. 30. 18:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

65 ezerből a PCX-n ilyet állítottam össze, bár itt a RAM csak 1333 MHz-es, meg a processzor is a legolcsóbb kétmagos Intel proci ami csak 1333 MHz-es RAM-ot támogat, jóval gyengébb mint a Pentium G3220 vagy 3240.

Intel Celeron G1820 processzor 8818 Ft

[link]

Asrock H81M-DGS alaplap 10668 Ft

[link]

Kingston 4GB DDR3 1333MHz KVR13N9S8/4 memória 10828 Ft

[link]

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 13411 Ft

[link]

Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író 3790 Ft

[link]

Logic A02 fekete számítógép ház 3908 Ft

[link]

FSP 350W FSP350-60APN 85+ tápegység 8573Ft

[link]

+ összeszerelés 4900 Ft

Összesen: 64894 FT

2014. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most nézem hogy a ház amit linkeltem nem tartalmaz egy hűtőventilátort sem, pedig valamilyen hűtésre szükség van, ehhez vagy külön kell még hűtőventilátort venni vagy olyan házat kell venni amiben alapból van. Úgyhogy 65 ezerből nem fog kijönni. Esetleg valami gagyi, olcsó táppal, de azzal nagy kockázatot vállalsz, tönkreteheti az egész gépet és akkor kuka az összes ráköltött pénz.
2014. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az utolsónak, hogy összeválogattad nekem. Látom 1 terrás vinyót néztél ki, de nekem elég az 500 gigás is.


Egyébként leírtad amit kérdezni akartam: mi van ha a táp nem a legjobb minőségű????

Kékhalál? Lefagy gyakran?

Melyik táp a még elfogadható minőségű?


Még valami? INTEL vagy AMD -s a jobb prociból?

2014. aug. 30. 22:59
 14/14 anonim ***** válasza:

Én inkább Intel párti vagyok, az AMD-knek nem a legjobb a hűtésük, aki AMD-t vesz az általában processzorhűtőt is vesz hozzá. Meg az AMD-knél a magok számozása kissé máshogy történik, sok 6-8 magos AMD processzor gyengébb, mint egy 4 magos Intel processzor.

Vinyóból azért 1 terrásat írtam, mert az 500 gigásnál alig 1500-2000 Ft-tal drágábbak, kb. 15 %-nyi plusz pénzért dupla akkora tárhelyet kapsz.

A gagyi tápok meg fizikailag tönkretehetik az alkatrészeket. Egy áramszünet vagy áramingadozás alkalmával elfüstölhetnek és kárt tehetnek a többi alkatrészben is. És ilyen esetekben az alkatrészgyártók nem vállalják a garanciát mert az alkatrész nem a saját hibájából ment tönkre hanem a táp hibája miatt, tehát a gépre költött pénzt gyakorlatilag kidobtad a kukába. Egy minőségi táp viszont túlfeszültség- és egyéb védelmekkel van ellátva, ezért nem jelenthetnek veszélyt az áramszünetek meg ingadozások, néhány ezer forintnyi plusz költséggel jelentősen lecsökkented a pénzkidobás lehetőségét.

Melyek a jó tápok:

XFX, Seasonic (bár ezek eléggé drágák, neked biztos nem férnek bele)

A Chieftecnek is vannak jó sorozatai, de a 10 ezernél olcsóbbak nem éppen tartoznak közéjük.

Az FSP is nagyon jó tápokat gyárt, amit belinkeltem az a legjobb 10 ezer alatti táp. Az hogy csak 350 Wattos ne zavarjon, így is sokkal erősebb mint sok gagyi táp amire ráírják, hogy 400-450 Wattos, mert sokkal jobb a hatásfoka. Meg a te gépednek, főleg hogy nincs videókártyád bőven elég lesz a 350 Watt.

Itt egy videó mi történik a gagyi tápokkal:

https://www.youtube.com/watch?v=LTVEtr14FEA

2014. aug. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!