Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok erről?

Markz kérdése:

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék majd összerakni egy gépet de nem szeretném hogy a végén kiderül hogy az egész rossz mert egy két dolog nem passzol. Mivel én nem értek nagyon a gépekhez ezért az egyik ismerősöm küldött egy alaplap,processzor lehetőséget. Mit gondoltok belefér ez a processzor (AMD FX-6300 3.5GHz AM3+ Processzor) ebbe az alaplapba ( Asrock 970 Extreme4 AMD AM3+ alaplap) és ezt a kettőt bele tudom épíetni a COOLERMASTER Elite knight 350 gépházba? Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 30. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát szerintem először is az AMD felejtős. Processzorpiacon az Intel az uralkodó.


Az alaplap egy fos.


Beleépíteni biztos bele tudod.

2014. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. És te mit javasolsz? Mivel egyáltalán nem értek a gépekhez így nem tudom mire kell odafigyelni. Mit kell néznem amikor egy processzort és egy alaplapot szeretnék összekapcsolni?
2014. aug. 30. 23:24
 3/12 anonim ***** válasza:

A foglalatot. Minden alaplapnak van egy processzor foglalata, pl. 1155, 2011, stb., nos a processzoroknál ez fel van tüntetve (socket) ugyancsak, hogy milyen foglalatuk van.


A két foglalat-típus számának meg kel egyeznie.


Hát én valami Intel Core i5-öt vennék, Asus alaplappal.


De ki fogja összeszerelni? Mert azt mondtad nem nagyon értesz hozzá, és bár nem olyan bonyolult, azért pár dologra oda kell figyelni összeszerelésnél.


Vehetsz már előre összerakott gépet is, általában semmivel sem drágábbak (max. pár ezerrel) mintha alkatrészekként vennéd meg, de azt egy hozzáértő rakja össze, és teljes garanciát vállalnak rá, tehát bármi elromlik benne nem neked kell nyomozgatnod, hogy melyik alkatrész a hibás hanem beviszed a géped egyben és megnézik.

2014. aug. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az előre összeszerelt gépekkel csak az a baj hogy már annyiszor hallottam hogy abból a pénzből jobbat is tudnék összerakni ezért hagytam az egészet. Hogyan működik a szakértővel való összerakás? Elmegyek egy adott boltba és megmondom hogy szeretnék egy jó gépet és adok neki egy összeg keretet és abból próbálja a lehető legjobbat összerakni? Hol vannak ehez hasonló számítógépes boltok?
2014. aug. 30. 23:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Brand-gépeket kell keresned.

Ha megkéred, szerelje össze az lehet már többe fog kerülni, de a brand-gép - az üzlet által az árlistában szereplő konfiguráció -, az egyáltalán nem drágább. (Nekem is most éppen brand gépem van, azelőtt mindig én szereltem össze, már vagy 10 gépet életemben, de utánanézést követően láttam, hogy konkrétan semmilyen árdifferencia nem lett volna ha én szerelem össze)


Így beírod google-ba: Brand PC, és kiad elég sok üzletet ahol ilyen előre összeszerelt gépeket árulnak.

2014. aug. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2014. aug. 31. 00:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés. Ezek a brand pc gépek jól szolgálnak gamer pc-nek? Nem kell a legjobb de azért szeretnék az újabb fajta játékokon lagg mentesen játszani.
2014. aug. 31. 00:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugyanazon alkatrészekből rakják össze amit a boltban megvennél amúgy is és elég széles skálán mozognak, van köztük gyengébb, de van közepes, erős és bivaly gép is, esetleg gamer brand pc-re is rá tudsz specifikusan keresni de vigyázz, mert azért ezek tényleg erős és drága gépek, nem feltétlenül kell neked.

Első tippre azt mondanám 150.000-170.000-es gép már biztos viszi a jelenlegi játékokat is szépen és vinni is fogja a köv. 2-3 évben.

2014. aug. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a segítséget. Nincs több kérdésem. :)
2014. aug. 31. 00:40
 10/12 anonim ***** válasza:
76 százalékot peperelhetné az AMD üzlet,és hitelrontásért. :)
2014. aug. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!