Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külföldi gép vásárlás, miben...

Külföldi gép vásárlás, miben különbözik az itthonitól?

Figyelt kérdés

Üdv!


Hamarosan kiutazom az USA-ba és lehet, hogy ott fogok venni majd számítógépet.


Az volna a kérdésem, mire kell odafigyelni, mi más az USA-ban gép tekintetében, mint például itthon Magyarországon? (gondolok itt 110V - 230V, illetve hallottam régebben valamit a DVD írás kódolásáról, hogy az USÁ-s lemezeket nem olvassa az európai DVD olvasó meg fordítva stb).


Magam is utána nézek még, de kiinduló pontnak mindenképp előnyös lenne többet tudni.


Előre is köszönöm a válaszokat.


Ha valaki



2014. szept. 2. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Pl. a billentyűzet is eltér ugye, ez volt az első, ami eszembejutott.


A táp jogos, azzal problémák lehetnek, ha csak 110V-ra van tervezve. De sok esetben csak a villás dugót kell lecserélni rajta.


A CD/DVD-s kódolásról én még csak hallottam, nem tudok többet mint te.

2014. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:
A DVD-k esetén a régió, ami játszik. Ugyanakkor mivel mindegyiket kínában gyártják a régió korlátozott alkalommal állítható (általában 5).
2014. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

csak magát a gépet szeretném majd venni meg hazahozni, nem laptop, rendes asztalit. Szóval billentyűzet az nem játszik.


Más akkor nem nagyon van, mint amit írtam, igaz? DVD átállítást meg majd megoldom valahogy. eddigiekért köszönöm szépen a segítséget.

2014. szept. 2. 13:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szerintem akár ki is hagyhatod a DVD írót, majd veszel itthon. Pár ezer forint, és gondolom, nem a legprofibb kell... Ha mégis, nem szóltam :)
2014. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kis mezei dvd író kell, képek, videók stb kiírására
2014. szept. 2. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden az elmult 5-10 evben gyartott elektronikai eszkoz "okos" es felismeri az aramot. A keszulek aljan vagy a tolto dugojan latsz olyat, hogy 110/220V - 50/60Hz, vagyis mind az USAban mind Eu-ban hasznalhato, csak a dugot kell megoldani. De a szamitogepekhez tartozo tap kabelt barmelyik elektronikai boltban megtalalod, vagy hasznalod a regi, mar meglevot. Az en mezei hajsuto vasam is felismeri az USA/EU aramot, van egy kis aljzat atalakito muanyag kutyu es batran bedughatom a falba.


A regio kod letezik, az USA 1es, Europa 2es kodba tartozik. A szamitogepes DVD lejatszokon 5x lehet atallitani a kodot. Ha az USAban veszel DVD lemezeket, de Magyarorszagon vasarolt filmeket is akarsz nezni a gepen, akkor bajban leszel, pont ezert, mert csak 5x lehet allitani a regio kodot. Ezt ugy tudod kijatszani, hogy veszel Mo-n is egy DVD meghajtot, amit beraksz a gepbe es akkor nem kell allitgatni.


Van meg egy oriasi kulonbseg, az pedig a garancia. Nem hiszem, hogy barmely magyarorszagi pc boltban fogod tudni ervenyesiteni a kint vasarolt gep garijat, de megprobalhatod. En nem kockaztatnek. Raadasul a szallitas sem egyszeru. Check-in borondbe nem teszed, mert azokat dobaljak a rakodo munkasok, vagyis az utasterbe kell felvinned kezipoggyaszkent. Erdekes lesz de nem megoldhatatlan, csak azert irom, hogy ilyenre is figyelned kell.

2014. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!