Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapot vennék csak nemtudom...

Alaplapot vennék csak nemtudom drágább jobb-e?

Figyelt kérdés

Asus MAXIMUS VII RANGER alaplap

[link]

43ezer ft!


A másik lap amit kinéztem:

Asrock Fatal1ty Z97X Killer

[link]


Vagy esetleg tudtok mást ajánlani? Különbséget a két lap között nem láttok, de viszont a drágábbal jobban járok vagy sem?


Processzor: i5 4690k

VGA: Ati r9 270x oc (fél év múlva csere)


2014. szept. 2. 10:54
 1/9 HUN_Sector ***** válasza:
40%

Felesleges ilyen drága alaplapot venni. Egy alap deszka, a szükséges finomságokkal 20 körül már megáll. HA meg wifit szeretnél, már 2000 ft-ért vannak micro wifi dongle-k (egy usb slotba helyezendők).


Az alaplap kezeljen 4 memória modult, legyen usb 3-as, sata III-as, és nem baj, ha van mondjuk egy mini pci foglalata is. Viszont szükséged van neked (ha jól látom) 3 pci és 3 mini pci foglalatra? Azért azt erősen kétlem.

2014. szept. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, akkor milyen lapot ajánlaná? Azért fapados ne legyen!
2014. szept. 2. 12:53
 3/9 HUN_Sector ***** válasza:
40%

Ha nem kell alaplapi wifi (mint mondtam, 2-3000ft-os dongle jobb választás), akkor ugyanennyi pci csatolóval van ez: [link] vagy akár ez: [link]


A lényeg, hogy 1150-es foglalatú legyen, ATX méret, usb3, sata III. Ezek mind tudják ezt. PCI-ból sincsenek szűkén. 32 gigáig kezelik a memóriát, ez is rendjén van.


40000 ft-os alaplapot nem érdemes vásárolni.

2014. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezek nem jók nekem, mert elfelejtettem oda írni hogy a chipset-je mindenképpen z97 legyen! :S
2014. szept. 2. 13:07
 5/9 HUN_Sector ***** válasza:
40%
Mi az oka, hogy pont olyannak kell lennie?
2014. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sokan írták hogy egy ilyen procihoz i5 4690k z97 lap dukál a tuningolhatósága, és új chipset miatt ha most vennének lapot.
2014. szept. 2. 13:19
 7/9 HUN_Sector ***** válasza:
58%

30000 ft-os szegmensből kapsz ajánlatot akkor:

Asrock Z97 Extreme 3

[link]


MSI z97

[link]


Rengeteg alaplap közül válogathatsz. Ezek mind tudják az általam felsorolt szempontokat. Árban viszont nagy a differencia, és a csini festés maximum a moddereknek érdekes, ők kifizetnek érte +10-15000 ft-ot, de egy zárt gépházban a kutya nem nézegeti, hogy szürke e, vagy sárkányos, vörös-fekete.

2014. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nah ezek elég jóknak tűnnek!

Végre egy ember aki felnyitotta a szememet, és a pénztárcámat megkímélte felesleges pénzkidobástól, hálás köszönet érte! :)

2014. szept. 2. 13:23
 9/9 HUN_Sector ***** válasza:

Szívesen.

:)


A z97-es chipkészlet nagyon nagy árbeli szórásban van a webshopokban lévő alaplapokon, szóval mindig megéri végigtekerni az árlistát. A gyártók tekintetében meg nincs már olyan nagy különbség, mindegyik vállalja a maga 2, max 3 év garanciáját. 30000 körül minőségi anyagokból gyúrt deszkát kapsz, nem lesz vele baj.

2014. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!