Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU túl meleg. Normális e? Kb...

CPU túl meleg. Normális e? Kb egy hónapja vettem meg a laptopot.

Figyelt kérdés
és amióta megvan mindig meleg akármit csinálok hiába nincs megterhelve se a CPU se a HDD..csak netezek és 50-55 fokos a CPU... ez normális ? nagyon meleget nem fúj ki a ventilátor, nem hangos,nem sípol..csupán csak meleg...mit csináljak ?erről a laptopról beszélek : [link]
2014. szept. 3. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem még elmegy.:)
2014. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
laptopnál ez eggyáltalán nem furcsa :d nekemis 53 fokos perpil a procim és csak facebook + GYK :D játékok allat meg majdnem 80 fokos ... hát igen a laptopok hátránya :D
2014. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A laptopok prociai sokkal magasabb hőmérségletet tűrnek el, mint egy asztali gépé, úgyhogy az teljesen normális.
2014. szept. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát csak furcsálom hogy meleg mert nővérem laptopja egyáltalán nem meleg ..bár lehet jól szigetel az ővé .. nekem az a baj az én CPU-m a touchpad mellet van és egyfolytába érzem milyen meleg :S
2014. szept. 3. 16:32
 5/12 anonim válasza:

Ha jól olvasom akkor ez egy Intel® Core™ i3-3110M processzor, harmadik generácios tehát IVY hidas. Ez esetben az átlag hőmérséklet ennél a CPU-nál 50 és 60 fok között mozog. Az erősebb hőérzet a laptop kialakítása és anyag használata miatt is lehet erősebb (műanyag tipusától függően melegszik az anyag). Ha kb 66 fok vagy melegebb az már az erősebb igénybevétel miatt van, ilyenkor érdemes leállítani az alkalmazást ami ennyire használja, nehogy baja legyen a laptopnak.

Röviden amit írtál 50-55 fok teljesen normális nem kell megilyedni tőle, de ha nagyon zavar tudsz venni a laptop alá egy ventilátort ami segíti a proci és a hdd hűtését. (ez kb 3000-20000-ig mindenféle méretben és minőségben rendelhető.)

2014. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség! Semmi baja nem lessz a 66 foktól sem!
2014. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Nem azt írtam, hogy baja lesz te okos :)

Nem mellesleg ez a normál használat mellett értendő. Nem úgy hogy egy battlefield 16-al max grafikán játszol.

2014. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Totyi írd vissza a nevedet! :)
2014. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
[link] nekem 6 fokot vett le a procimról :D
2014. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ !! :) ... ez a laptop hűtő jó 15.6"-os laptophoz is?
2014. szept. 3. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!