Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most vettem egy 4 magos...

Most vettem egy 4 magos használt procit jó áron. Meddig kell futtatni a cpu stressz tesztet hogy megtudjam nem e vertek át?

Figyelt kérdés

Most az Aida program stressz tesztjét használom ami segítségével fullon van a proci viszont még ígyis tudok gépezni akadás nélkül!


Viszont ha a prime 95 öt használom akkor eléggé megfagy vagyis mást nem lehet csinálni a gépen. Csak a teszt.

Hallottam hogy a prime 95 ből kettőt kell futtatni hogy lefoglalja a 4 magot de nekem már 1 prime 95 től is dolgozik rendesen.


Még mikor beletettem a procit a gépbe akkor youtubeon hallgattam egy zenét és hiába volt előtöltve videó egy kicsit szaggatott de visszaállt!

Ja és a teszteket 30 percig vagy többik több programmal próbáltam és nem állt le szerencsére!



2014. szept. 5. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első program nyilvánvalóan nem terhelte le teljesen, különben nem tudtál volna semmi mást csinálni.


Nem igazán értem, hogy mit szeretnél kideríteni, működik, a magok számát meg tudod nézni, mivel tudtak volna átverni?

2014. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BM-Striker ***** válasza:

Egy stresszteszt-nek az a dolga, hogy teljesen lefoglalja processzort.



A prime 95 mind a 4 magot dolgoztatja.


8-12 óráig érmese legalább futtatni.

2014. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a kérdés az hogy akkor hogyis van ez a prime 95?

És az hogy mikor beszereltem és akadozott az baj?

Lehet valami bajjal adták el ezt akarom kideríteni sajnos már megszívtam ilyen téren :)

A másik meg az hogy a prime 95 ből csak eggyett futtatam és mégis teljesen megdolgoztatta a rendszert szinte nem lehetett semmit csinálni rajta de elvileg ebből kettőt kellene nem?

2014. szept. 5. 16:43
 4/6 BM-Striker ***** válasza:

Nem.


Prime 95 teljesen kihasználja a processzort, tehát mellette mást nem lehet csinálni.


Lehet 2-t futtatni egymás mellett, csak nincs semmi értelme, mivel az össze magot dolgoztatja, akkor is ha csak egyszer indítod el.ű


1. Bekapcsolod a gépet

2. Elindítod Prime 95-öt és úgy hagyod 8 óráig.

3. Leállítod, és kiírja, hogy hány hibát vétett.


Ha 0-t akkor CPU jól működik.

2014. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

és milyen módba indítsam el?

mert több féle van ami a memóriát is meg ilyenek

2014. szept. 5. 17:37
 6/6 BM-Striker ***** válasza:
Small FFT
2014. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!