Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor hibát (vibrálás)...

Monitor hibát (vibrálás) javítanak szervizben?

Figyelt kérdés
Van egy Xerox XA7 17i LCD monitorom, amelyik bekapcsolás után egyre rosszabb képet ad. Az elején szinte tökéletes, folyamatosan romlik és kb. fél óra 1 óra után kezd annyira, hogy zavaróvá válik. Ilyen hibát tudnak javítani a szervizekben, illetve anyagilag megéri?

2014. szept. 7. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen tudnak
2014. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Meg lehet látatlanban mondani, hogy kb. mennyi egy ilyen javítás?
2014. szept. 7. 21:29
 3/15 anonim ***** válasza:
Szinek maradnak ? ha kikapcsolod és vissza a monitort a power gombal akkor marad a vibrálás ?
2014. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Színek jók, a ki be kapcsolás nem segít, se a monitoré, se a számítógépé. Le kell állítani a gépet fél órára és utána megint jó egy darabig a kép.
2014. szept. 8. 05:50
 5/15 anonim ***** válasza:
kb 6 ,7 ezer forint
2014. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a vibrálás mellett, kb. negyedóránként kikapcsol a monitor 3 másodpercre, utána megy tovább ahogy előtte. Ez változtat valamin? Pár helyen olvastam, hogy nem is a monitor okozott vibrálást, hanem a tápkábel. Vagy esetleg a DVI/VGA kábel hibája nem okozhatja ezt (próbáltam mozgatni a kábelt, nem változott a kép, de néha ugyanúgy kikapcsolt a monitor képe, mint ahogy szokott magától is)?
2014. szept. 8. 09:55
 7/15 anonim ***** válasza:
Amit olvastál az csak akkor lenne igaz ha bekapcsolás tol kikapcsolásig vibrálna ha tudnál videót feltölteni a vibrálásról annak örülnék
2014. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Videót sajnos nem tudok mutatni róla, de megpróbálom leírni. A teljes képernyő hasonlóan viselkedik, amikor bekapcsolás után egy idővel el kezd vibrálni. A vibrálás főleg vízszintes irányú, és pár pixelenként válik szét. Tehát mintha vízszintes vonalakkal fel lenne darabolva apróra és ezek a vízszintes csíkok mozdulnának el egymástól, és így a betűk is szét tudnak esni. A vibráláskor kb. 7-8 alkalommal mozdul el és ugrik vissza az eredeti helyére 1 mp alatt a kép.


Két gépen próbáltam ki a monitort, a gyengébb videokártyás gépen a magasabb frekvencián működött szebben(75 Hz), a jobb videokártyás gépen viszont a legalacsonyabbon(60 Hz) működött szebben.

2014. szept. 8. 12:31
 9/15 A kérdező kommentje:
Idővel folyamatosan rosszabbodik a vibrálás, ami főleg annyit jelent, hogy egyre nagyobb távolságokra ugranak el egymástól a vízszintes csíkok.
2014. szept. 8. 12:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy kérdeztem e de másik gépen is csinálja ?
2014. szept. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!